Вибухи – не єдина проблема акумуляторів в смартфонах. У країнах, де зима проходить при температурі нижче 0 ° C, гаджет на холоді може розрядитися в будь-який момент. У виданні Hi-Tech Mail вирішили з’ясувати , чому це відбувається.
Акумулятор – слабке місце сучасних мобільних пристроїв. Вони швидко розряджаються, нагріваються при швидкій зарядці, досвід Samsung Galaxy Note 7 показує, що телефони можуть навіть вибухати через батареї. Але росіян зараз турбує інша проблема – iPhone та інші смартфони мають властивість швидко розряджатися на холоді.
Чому телефони мерзнуть
Технологія виробництва джерел енергії змінюється набагато повільніше інших галузей. У 1991 році відкликали перші мобільні телефони з акумулятором з літієвим анодом, які вибухали під час розмови. Тоді виробники перейшли на джерела енергії з електролітом з літію для підвищення безпеки.
Під час зарядки іони літію впроваджуються в кристалічну решітку вуглецевого матеріалу, найчастіше це графіт, катода (негативного електрода) і назад переміщається до анода (позитивного електрода) при розрядці. Холод може порушити цей процес.
Низька температура уповільнює всі процеси: м’ясо в морозилці збережеться краще, ніж в холодильнику – бактерії менш активні. Так само з акумулятором, тільки замість мікроорганізмів в ньому «працюють» іони літію.
Чим дешевше, тим краще
Алюміній має високу теплопровідність (в середньому 220 Вт / (м · K)) – це одночасно плюс і мінус для смартфона. Гаджет краще відводить тепло від акумулятора і процесора, але швидше «промерзає». Товщина пристрою теж грає роль – акумулятор в тонкому смартфоні швидше почне нестабільно працювати.
iPhone – наочний приклад цього. Велика частина корпусу смартфонів Apple зроблена з алюмінію, а товщина iPhone 6 / 6s / 7 – 7,1 мм. Дослідження показало, що температура -15 ° C протипоказана iPhone 6. Виробник це знає і чесно попереджає, що діапазон температур навколишнього середовища для роботи з iOS-пристроями – від 0 до 35 ° C.
Скло проводить тепло гірше металів – всього 1,15 Вт / (м · K), але цього достатньо, щоб телефон швидко «замерзав» на холоді. Samsung Galaxy S7 покритий склом з двох сторін, але бічна рамка зроблена з алюмінію. Виробник встановив для нього точно такі ж рекомендації щодо умов експлуатації – від 0 до 35 ° C.
За «виживання» на холоді лідирує пластик – його теплопровідність коливається в районі 0,15-0,20 Вт / (м · K), в залежності від типу. «Дідок» Samsung Galaxy SII відключається тільки при температурі -35 ° C, а «звонилка» Nokia C1-01 при -40 ° C!
Виробники сучасних смартфонів не рекомендують використовувати їх при мінусових температурах (нижче нуля). Почасти це вина матеріалів – алюмінію і скла. У бюджетних телефонах корпус виробляється з простого ПВХ або полікарбонату – різновиди пластика. Тому в умовах російської зими діє правило – чим дешевше, тим краще.
Склад акумулятора має значення
Артем Анісімов, фахівець сервісного центру Re-Mobile, зазначив, що літій-містять акумулятори в принципі не люблять заморожування, тому довго користуватися ними на морозі небажано. Однак є різниця між літій-іонними і літій-полімерними варіантами.
«У літій-полімеру чутливість до морозів, звичайно, нижче. Діапазон робочих температур у них – приблизно від -20 до 35 градусів Цельсія. У літій-іонних же акумуляторів можуть початися проблеми вже при температурі нижче нуля. Все тому, що хімія літій-іонних акумуляторів більш чутлива до температури заряджання. І там температурний діапазон вже інший: приблизно від 2 до 25 градусів. Однак, незважаючи на це, літій-полімерні акумулятори поширені менше. Вони дорожчі », – говорить Анісімов.
Отже, смартфон з літій-полімерним акумулятором краще переносить холоду.
Вирішити проблему легко – зігрійте смартфон:
Одягніть чохол, тоді холод буде повільніше проникати в акумулятор;
Тримайте телефон у внутрішній кишені, ближче до тіла;
Не тримайте гаджет на холоді довше 10 хвилин;
Зігрівайте смартфон поступово – від різкого перепаду температур в корпусі може утворитися конденсат;
Не заряджайте смартфон на сильному холоді – так можна нашкодити пристрою.
Якщо не вдалося зберегти акумулятор від холоду і ваш iPhone відключився, то потримаєте його в теплі: кишені куртки, в сумці, в машині і т. Д. Вже через хвилин 5 гаджет «оживе». Також для умов російської зими варто врахувати, що чим більший об’єм акумулятора в смартфоні, тим повільніше він буде «мерзнути».
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…