Окупанти катували Олексія, намагалися зґвалтувати, били струмом та морили голодом. Щоб не померти з голоду, він з’їв виводок хробаків та живого пацюка.
Зміст
Змушували з’їсти шеврон з українським прапором
Спроба зґвалтування
Продовження пекла в РФ
Їв хробаків і живого пацюка
Український захисник, кікбоксер із Чернігова 30-річний Олексій Ануля, який захищав від ворога рідну Чернігівщину і пробув у російському полон і 9 місяців, розповів про пережиті знущання і катування, яких зазнав від окупантів.
Про це він сказав в інтерв’ю “Суспільне Чернігів”.
Олексій Ануля пішов до війська добровольцем до військкомату у перший день повномасштабного вторгнення. Його ріднй брат також воює. Батько Олексія, 57-річний Юрій Ануля разом із сином брав участь у боях за Лукашівку на Чернігівщині. Олексій дізнався, що його батька разом з побратимами окупанти катували й спалили живцем у місцевій церкві.
Олексій перебував у полоні від 10 березня до 22 грудня 2022 року.
Шість діб його утримували на території колишнього Ріпкинського району Чернігівщини, де стояли російські війська. Там росіяни розстріляли українського офіцера і прапорщика, які були разом з Олексієм.
Змушували з’їсти шеврон з українським прапором
“Зняли нашивку з військового, якого застрелили. “Ти ж любиш Україну”. Мене заставляли її з’їсти навіть не знаю скільки годин. У мене вже кров з рота йшла. Після того, як знайшли медаль АТОвця, почали бити за “бамбіть Донбас”. Юшка крові просто стікала з голови”, – розповідає боєць.
Спроба зґвалтування
“З мене зняли штани і спробували зґвалтувати. Я почав вириватися, кажу: “та ви ж проти геїв, проти Європи”. А мені він відповідає: “та мені по**й”. І в цей час почалися вистріли артилерії, і вони мене просто відтягнули. І росіянин каже, що знайде когось симпатичнішого. І наступного ранку вони когось зґвалтували. Це було чути”, – каже Олексій.
Продовження пекла в РФ
Далі його перевезли до РФ на територію Курської області. Там з нього продовжили знущатися, тримали на холоді біля палатки і вирвали два здорових зуби.
У Курському СІЗО Олексія одразу по приїзду били сім годин підряд. Згодом зламали два хребці. Там він пробув 40 діб.
Звідти його перекинули у колонію суворого режиму у Тульській області.
“Нам дали каністру для сечі для всіх. Але ж вона закінчувалася і треба було з цим щось робити. Всі, хто зі мною сидів – живі трупи. Обличчя бліді”, – розповідає боєць.
За його словами, окупанти били щодня.
Їв хробаків і живого пацюка
“Я просив їсти, нам давали дві ложки і шматок хліба. Я падав в обморок, в мене не було сили з’їсти навіть цей шматок хліба. Я йду, там біля бетону – великий черв’як. Я беру його до рота, приходжу в камеру. Мені щось кажуть (окупанти. – Ред.). Я ховаю цього черв’яка у ганчірку для миття підлоги. І мене ведуть. Я забув за нього. А потім, коли викручував ганчірку, десь через тиждень, знайшов цілий виводок черв’яків. Я з’їв цей виводок, але ситості ніякої не дало”, – описує жахи полону Олексій.
Також він їв від голоду мило, але після нього дуже пік шлунок.
“Їв туалетний папів, зубну пасту прострочену”, – каже Олексій Ануля.
“Пацюк маленький біг і шукає крихти. Я кинувся на нього. Але росіяни почули рух і пішли до мене. Я чую, що вони вже підходять, кидаю цього пацюка до рота. Коли відкрили карцер, я стояв з пацюком у роті. Він почав мене крутитися просто у роті. З пацюка пішла кров. Росіяни побачили, подумали, що відбили мені нирки, і завели назад. Шкура, кишки пацюка, я навіть кості жував. Зуби лише виплюнув. Але ситості не було”, – згадує Олексій.
У полоні він втратив 36 кілограмів. Реабілітацію після полону боєць проходив 10 місяців.
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…