facebook

Мороз до мінус 20 та двомісячна норма опадів: Коли вдарять справжні холоди та яким буде січень-2024 в Україні

Новий рік більшість українців зустрічатиме без снігу та з плюсовою температурою. В Україні середня температура січня за кліматом найнижча в році, проте за останні 30 років саме січень потеплішав найсильніше – все частіше цього місяця йде дощ, а не сніг. Як прогнозує метеоролог Ігор Кібальчич, таким буде й січень 2024 року, передають Патріоти України.

У першій декаді місяця над Європою продовжиться активне західне перенесення повітряних мас, внаслідок чого тепле і вологе атлантичне повітря проникатиме далеко на схід регіону, а більша частина опадів випаде у вигляді дощу та мокрого снігу. А ось на крайній півночі Європи та Скандинавському півострові сконцентрується холодне арктичне повітря — перша половина січня там буде аномально холодною, з морозами місцями до −35…−40 °С.

Наприкінці першої декади місяця і на початку другої очікується деяке просідання холоду, що накопичився, в більш південні широти, зокрема на країни Центральної та Східної Європи. Тому в Україні також відбудеться помітне похолодання, особливо у західних, північних та північно-східних областях.

«Орієнтовно, у період з 8 по 12 січня вночі морози в північних та східних областях України можуть зміцніти до −15…−20 °С. Однак, таке похолодання буде короткочасним. Вже з 13 січня відновиться зональна циркуляція і температурне тло підвищиться до відлиги по всій країні», — зазначає Ігор Кібальчич.

Третя декада січня очікується теплою та з великою кількістю опадів. Температура повітря в Україні буде досить високою, а опади спостерігатимуться переважно у вигляді дощу, часом з мокрим снігом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«В Україні січень очікується теплим, особливо в південних і східних областях. Короткочасне похолодання в середині місяця буде нівельовано набагато тривалішим періодом теплої погоди. Кількість опадів буде достатньою, місцями випаде більше двох місячних норм. Сніговий покрив очікується нестійким, і його найбільша ймовірність формування спостерігатиметься у північних, північно-західних та північно-східних областях, а також у Карпатах. Відносно частим явищем протягом місяця будуть тумани. На дорогах періодично можлива ожеледь», — підсумував метеоролог

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...