Певна категорія пенсіонерів має право на додаткову фінансову підтримку від держави. Йдеться про людей, які живуть самі й за ними нікому доглядати, однак, вони мають відповідати певним критеріям.
Як інформує “24”, доплата до пенсії, яку призначають через потребу людини в постійному догляді, називають “надбавкою на догляд”. Її можуть мати одержувачі пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду. Розмір такої доплати становить 837 гривень.
Аби отримувати доплату, треба відповідати наступним умовам:
досягнути 80 років і більше;
самостійно проживати;
потребувати постійного стороннього догляду за станом здоров’я;
отримувати пенсію за віком.
Як оформити виплату
Доплата нараховується на підставі заяви (крім людей з інвалідністю І групи) та довідки МСЕК, висновку лікарсько-консультаційної комісії про потребу в постійному сторонньому догляді. У заяві пенсіонер має зазначити, що не має працездатних родичів, які відповідно до законодавства мають його утримувати.
Окрім заяви, потрібно надати такі документи:
висновок лікарсько-консультативної комісії, в якому зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду;
паспорт; ідентифікаційний номер;
витяг з ПФУ про те, що пенсіонер не отримує надбавки з догляду до пенсії.
Інші доплати
Після досягнення певного віку, пенсіонеру автоматично призначать надбавки до виплат за віком. Вони виглядають наступним чином:
300 гривень – для пенсіонерів віком 70 – 74 роки; 456 гривень – для пенсіонерів віком 75 – 79 років; 570 гривень – для пенсіонерів віком від 80 років.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…