facebook

Долар зірвався із ланцюга: Нацбанк назвав причини різкого подорожчання валюти

Що відомо?

У НБУ назвали причини подорожчання долара в останні дні
В останні дні грудня і зараз у країні не встигаєш стежити за змінами курсу долара. Заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук назвав причини подорожчання долара. Його заява опублікована у Telegram-каналі НБУ. Знати. Розуміти.

Зокрема, Ніколайчук заявив, що зростання курсу долара обумовлено рядом факторів, але будь-які зміни курсу є нормальним явищем за режиму гнучкого курсоутворення.

Він пояснив, що при режимі керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

Ніколайчук зазначив, що курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація покращується. Він зазначив, що останнє зазначалося в країні у жовтні та першій половині листопада 2023 року.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також заступник голови НБУ поділився, що послаблення гривні наприкінці 2023 року насамперед зумовлене сезонними факторами.

По-перше, попит на валюту збільшився внаслідок рекордних видатків бюджету у грудні. По-друге, традиційно наприкінці року зростає попит на валюту із боку населення.

Ще на валютний ринок відмовляли тиск психологічні чинники, пов’язані з відстроченням надання міжнародної допомоги. Водночас активні бойові дії продовжуються і це зумовлює потребу у фінансуванні.

Чиновник додав, що завдяки успішному пристосуванню валютного ринку до керованої гнучкості НБУ, як і декларувалося, поступово збільшує амплітуду курсових коливань.

Зараз коливання на міжбанківському ринку дещо більше, ніж, наприклад, у жовтні. Але внаслідок сформованих передумов, вони не є загрозливими. Також курсові коливання залишаються значно меншими, ніж до повномасштабної війни.

Ніколайчук додав, що повернення до фіксованого курсу поки що навіть не розглядається. НБУ відійшов від нього свідомо і коли були сформовані належні для цього передумови.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...