Categories: Економіка

“В історії України такого ще не було, долар сягнув страшної ціни”: курс валют несеться все вище, в обмінниках коїться це

Нацбанк встановив на 9 січня офіційний курс долара в 38,19 грн – і так укотре побив історичний рекорд. Проте хвилюватися через це не варто – адже прогнозний курс, “записаний” урядом у бюджеті-2024, становить 40,7 грн/дол.

Як інформує “Obozrevatel”, про підвищення повідомили в самому НБУ. Тож із початку року офіційний курс американської валюти зріс на 19 коп. – 1 січня він становив 38 грн.

Недовговічні рекорди

Загалом останнім часом НБУ часто оновлює історичний рекорд офіційного курсу долара. Водночас ці рекорди “живуть” не більш як добу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Так, курс 38,11 грн, що діяв 4 січня, став найвищим в історії України – і був побитий лише зараз. Проте попередній рекорд – 38,08 грн – протримався лише добу: він діяв 3 січня. При цьому:

2 січня діяв курс 38,01 грн, який також протримався лише добу; 1 січня був курс 38 грн; 29-31 грудня діяв також на той час історичний курс 37,98 грн.

Як змінився офіційний курс

Разом з тим лише наприкінці осені Нацбанк опускав офіційну вартість долара до мінімального значення після скасування фіксованого курсу. Станом на 24 листопада, регулятор встановлював її на рівні 36,01 грн. Тобто відтоді курс зріс більш ніж на 2 грн.

Загалом же після скасування фіксованого курсу на початку жовтня офіційна вартість американської валюти збільшилася аж на 1,52 грн. При цьому понад рік вона становила 36,56 грн.

Чи поверне НБУ фіксований курс

Водночас Нацбанк не має наміру повертати фіксований курс долара через послаблення гривні.

В регуляторі зазначають, що ситуація, яка склалася на ринку, не є неординарною і не загрожує збереженню привабливості депозитів і ОВДП.

Як пояснив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, від фіксованого курсу Нацбанк відійшов:

свідомо;

коли були сформовані належні для цього передумови.

“Повернення до фіксованого курсу наразі навіть не розглядається. Режим керованої гнучкості курсу дає нам змогу забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Одне з них – збереження привабливості гривневих інструментів (депозитів та ОВДП). Поточна ситуація на валютному ринку не є якоюсь неординарною і точно не загрожує виконанню цього завдання”, – розповів він.

При цьому Ніколайчук зазначив: ослаблення гривні наприкінці 2023 року було зумовлене насамперед сезонними факторами. Зокрема:

збільшеним попитом на валюту “внаслідок рекордних видатків бюджету в грудні”; традиційним для закінчення року зростанням попиту на валюту з боку населення.

Саша

Recent Posts

Вербування через кохання: як російські спецслужби полюють на українців на сайтах знайомств

Російські спецслужби активно використовують сайти знайомств для вербування українців — як військових, так і цивільних.…

1 місяць ago

“Не про мільйон, а про себе”: дівчина №1

Вероніка, 21 рік, перша жінка, що підписала "Контракт 18–24" у 72-й бригаді. Але це не про…

1 місяць ago

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ. Це історія…

1 місяць ago

⁨⁨Україна варта того, щоб за неї боротися.

Її захисниці — це сила, професіоналізм і відданість, якими справді можна пишатися.Щодня вони виконують свою…

1 місяць ago

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

1 місяць ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

1 місяць ago