Categories: Економіка

“В українців залишилося мало часу, долар по 40 грн в обмінниках”: експерти сказали, чи треба міняти валюту терміново

Керівники українських підприємств очікують на середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 40,06 грн/долар. Цебто долар може помітно подорожчати вже впродовж не надто великої кількості часу. Ситуація з девальваційними настроями бізнесу незначно погіршилися.

Як інформує “РБК-Україна” із посиланням на звіт “Ділові очікування підприємств України” від Національного банку за ІV квартал 2023 року, при цьому у III кварталі 2023 року бізнес очікував курс 40,00 грн/долар, II кварталі 40,43 грн/долар, I кварталі – 42,18 грн/долар.

Частка респондентів, які очікують, що в наступні 12 місяців обмінний курс національної валюти не перевищить 40,00 грн/долар, становила 55,4% (у ІІІ кварталі 2023 року – 56,5%).

Квартальне опитування проводилося з 31 жовтня до 28 листопада 2023 року. В опитуванні взяли участь 659 підприємств із 21 регіону країни (без урахування тимчасово окупованої території Криму, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей). Результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Прогнози курсу

Кабінет міністрів у бюджеті на 2024 рік заклав середній курс на рівні 40,7 грн/долар, на кінець 2024 року курс очікується на рівні 42,1 грн/долар.

Фінансові аналітики прогнозують, що курс долара протягом наступних 12 місяців становитиме близько 40 гривень.

Як заявив глава НБУ Андрій Пишний, курс долара до гривні протягом 2024 року коливатиметься відповідно до ринкових умов та сезонності. Водночас НБУ забезпечить курсову стійкість і привабливість гривні.

Саша

Recent Posts

Коли мікрофон – перепустка за кордон, а не інструмент правди

Останні місяці в Україні активно обговорюють тему «культурних ухилянтів». Здебільшого – це історії про співаків,…

1 годину ago

«Скала», яку не зрушити: історія сержанта морської піхоти

Молодший сержант Ілля з позивним «Скала» — сержант із матеріального забезпечення медичної роти 38 окремої…

3 години ago

Стань на захист України — обирай шлях сильних! 💪🇺🇦

🔥 Україна потребує сильних і сміливих! Ти молодий, рішучий і готовий брати відповідальність за своє…

9 години ago

“Азов” оголошує набір добровольців за програмою “Контракт 18-24”

Відтепер для молодих громадян віком від 18 до 24 років відкрита можливість приєднатися до елітних…

3 дні ago

38-а бригада морської піхоти: Стань героєм, якого боїться ворог!

Легендарна 38 бригада морської піхоти: ставай рішучим і безжальним, як Аквамен 38-ма окрема бригада морської…

3 дні ago

Добровільна служба за контрактом для молоді: Вигідні умови, соціальні гарантії та стабільний дохід на 1 рік!

Це добровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє…

4 дні ago