Матір нацгвардійця Василя Шевернюка з Івано-Франківщини у день обміну полоненими 31 січня 2024 року отримала дзвінок з невідомого номера. З’ясувалося, що телефонував її син — оборонець Маріуполя, який перебував у російській неволі з травня 2022 року.
Емоціями після звістки про повернення сина в Україну Світлана Шевернюк поділилася із “Суспільним”.
Про обмін полоненими жінка дізналася з телевізора. Утім, каже, вже й не звертала уваги на такі новини.
“Бо вже скільки було тих обмінів? Увечері я прийшла додому і задзвонив телефон. Подивилася — якийсь номер. Взяла слухавку, а то — син. Сказав: “Мамо, я вже вдома. Мене звільнили”. Я почала плакати”, — пригадує Світлана Шевернюк.
Першими, кому вона розповіла про повернення Василя додому, були його старший брат з невісткою та племінниця.
“Дала їм телефон, щоб вони поговорили. І вони теж почали плакати. У селі також люди плачуть з радості”, — каже жінка.
Перший ліворуч — нацгвардієць Василь Шевернюк. Фото: Facebook/Ruli Zagaruk
Військовий Василь Шевернюк народився у селі Стецева Снятинської громади. Зі слів його матері, у 18 років хлопець пішов служити в армію.
“Хотів йти у десантно-штурмові війська, але там не було місця. Йому порадили Національну гвардію України. Прослужив пів року й підписав контракт. 30 жовтня 2021 року він поїхав у військову частину з відпустки”, — розповідає Світлана Шевернюк.
Василь Шевернюк служив у 15 бригаді оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади. 14 грудня 2021 року розпочалася його третя ротація в ООС. Там бійця застала велика війна.
“Їх бомбили, а потім Нацгвардію перекинули в Маріуполь. Там він весь час був і так потрапив на “Азовсталь”. У березні 2022 року ми ще мали із сином зв’язок, а у квітні-травні — ні. Потім з частини прийшло повідомлення, що 19 травня 2022 року його забрали у полон”, — каже Світлана Шевернюк.
Інформацію про сина у неволі матері підтвердили в СБУ.
“У полоні, правда, їм давали раз подзвонити. Ми поповнили рахунок того телефонного номера на 200 гривень. Через кілька днів йому ще раз дозволили зателефонувати. Потім ми надіслали 100 гривень і більше не мали зв’язку”, — каже матір нацгвардійця.
Василь Шевернюк у російському полоні. Фото: Світлана Шевернюк
Після теракту в Оленівці Василю Шевернюку вдалося зв’язатися з рідними.
“Він сказав: “Зі мною все добре. Я живий”. Потім ми вже нічого не знали. Василя перевели в Горлівку. Це ми довідалися від волонтерів. Були якісь списки й відео з ним, а більше нічого. А зараз дочекалися, що вже сина звільнили”, — говорить Світлана Шевернюк.
Під час обміну 31 січня 2024 року також повернувся з полону військовослужбовець з Городенківської громади Василь Стефурак.
З російського полону 31 січня 2024 року вдалося повернути 207 українців. Серед звільнених військовослужбовців — захисники Маріуполя, Херсона, бійці з острова Зміїний, морпіхи та бойові медики.
Це — п’ятдесятий обмін полоненими з РФ. З моменту повномасштабного вторгнення з російської неволі повернулися 3035 військових.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…