Categories: Україна

ТЦКашний апокаліпсис по селах: як живуть там, де вигребли всіх мужиків – не дивуйтеся, коли пропадуть продукти

Що відбувається і як виживають люди

Як виживають села, де немає чоловіків через мобілізацію
В Україні досі триває повномасштабна війна. Продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. У країні залишилися села, де не залишилося чоловіків, адже всі вони вирушили воювати за свою країну. Як же мешкають такі села, повідомляється у соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Белсат».

Згідно з інформацією у селі під Києвом не залишилося чоловіків призовного віку, тож жінки взяли всі обов’язки по господарству на себе.

Пустоварівка – невелике село у Сквирській міській громаді Білоцерківського району (Київська область). Саме тут представниці слабкої статі змушені дбати про господарство за двох. Адже майже всіх чоловіків селища призвали на військову службу. Тому жінкам довелося швидко освоювати нові господарські справи.

Зокрема, Любов, одна з мешканок села Пустоварівка, наголошує на наступному: “Самоучка! Дивилася, що хлопці робили, потім цього року спробувала все сама”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зараз жінка сама дбає про господарство: обробляє землю, носить по 52 відра води на день та самостійно приймає у худоби пологи. “Тут уже залишилися одні пенсіонери та жінки. Тут навіть щоб і покричати, так нікого, щоб хтось допоміг”, – зауважує Любов.

Самостійно веде домашні справи та Зінаїда Бондар. Вона разом із доньками керує фермою. Чоловік помер кілька років тому, а син пішов на фронт. Тому сім’я намагається розраховувати лише на свої сили.

До початку повномасштабної війни в селі жило близько двох тисяч людей. Нині ця цифра значно знизилася. Зменшилося кадрових представників і у місцевій агрофірмі. Звідси на війну призвали 14 людей. Проте тракторист Анатолій залишився на селі, адже чоловікові вже 69 років. Через нестачу робочих кадрів чоловік іноді змушений працювати без вихідних.

“Потрібно працювати, а як же, куди дінешся? Треба. Життя є життя, ми тут також працюємо для фронту, для перемоги”, – зазначає Анатолій.

 

Саша

Recent Posts

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

4 хв. ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 хв. ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

1 годину ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

2 години ago

Українцям за кордоном спростили доступ до консульських послуг

Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…

3 години ago

ТЦК прилетить на повну: що тепер чекає на військкомів по всій Україні

Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…

4 години ago