facebook

Нові штрафи та покарання для водіїв: що і коли запрацює

Що відомо?

У Верховній Раді розглядається законопроєкт №11029, спрямований на посилення санкцій для водіїв, які порушують правила дорожнього руху. Зміст цього законодавчого акту передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону “Про дорожній рух”.

Згідно з інформацією, наданою сайтом Вголос, ключовим аспектом законопроєкту є визначення вимоги до водіїв використовувати шини, які відповідають встановленим стандартам, Правилам дорожнього руху та нормам технічної експлуатації. В разі порушення цієї вимоги передбачено адміністративні санкції, зокрема штраф у розмірі 340 гривень для власників легкових автомобілів та 1700 гривень для вантажівок, які виконують перевезення.

Крім того, за повторні порушення протягом 12 місяців розмір штрафів значно зростає, може становити від 3400 до 8500 гривень. Законопроєкт також враховує можливість позбавлення водійських прав на період від 3 до 6 місяців чи адміністративний арешт тривалістю від 5 до 10 діб.

В рамках планів збільшення штрафів для порушень дорожнього руху, зокрема для перевищення швидкості згідно зі статтею 121 КУпАП, передбачено підвищення вартості штрафів при перевищенні на 20 та 50 км/год до 340 та 1700 гривень відповідно. Однак законопроєкт №11029 також враховує впровадження нового методу автофіксації, який базується на середній швидкості руху.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Оскільки наразі існують тільки пороги перевищення на 20 та 50 км/год, нова ініціатива передбачає контроль за середньою швидкістю руху. Законопроєкт також розглядає розширення області застосування автофіксації порушень, включаючи проїзд на заборонний сигнал світлофора, порушення правил зупинки та стоянки, а також інші аспекти правил дорожнього руху.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...