«Безробітних» українців зобов’яжуть платити внески

Дрібним підприємцям і фрілансерам, яких українське законодавство зараховує до категорії самозайнятих громадян, доведеться платити єдиний соцвнесок.
Як пише dnepr.info, цю вимогу містить новий законопроект №6165, зареєстрований у Верховній Раді.
Документ істотно розширює саму категорію самозайнятих українців. Зараз в ній значаться члени творчих об’єднань і не входять в них творчі працівники та суб’єкти підприємницької діяльності.

У новій версії в список додали українців, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, викладацькою діяльністю, ведуть медичну, юридичну (в тому числі, адвокатську, нотаріальну) і навіть релігійну практику, пише UBR.ua.

Для цієї категорії осіб хочуть встановити новий податок – єдиний соціальний внесок.

Слід зазначити, ЄСВ для самозайнятих громадян був і раніше. Але в кінці 2015 року, вносячи правки до Податкового кодексу, депутати виключили фізосіб-підприємців і громадян, які ведуть незалежну професійну діяльність, зі списку платників. Але в підсумку самозайняті українці не можуть отримати соцдопомогу, зокрема лікарняний, виплати по інвалідності та ін., говориться в пояснювальній записці.

Автор законопроекту пропонує встановити для українців, що працюють «на себе», щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ (нагадаємо, що за громадян, працевлаштованих офіційно, ЄСВ щомісяця платить роботодавець). При цьому сума внеску для приватників і фрілансерів залишається колишньою – від 4,2 тисячі гривень (для платників єдиного податку першої групи з доходом до 300 тисяч гривень в рік) до 8,4 тисяч гривень (для другої групи) в рік. Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За 4-8 тисяч гривень на рік фрілансери можуть розраховувати на повноцінний лікарняний (зараз Фонд соцстраху оплачує його лише з шостого дня, так як за чинним законодавством 5 днів хворого повинен за свій рахунок утримувати роботодавець). А приватним нотаріусам пропонується забезпечити ще й повноцінну відпустку. У законопроекті зазначено, що офіси можуть закриватися на строк до двох місяців з поважних причин, в тому числі для відпустки працівників.

 

annashchesna

Recent Posts

Молоді Герої: Добровольці 92-ї окремої штурмової бригади Івана Сірка в строю!

Добровольці, що поповнили лави 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за програмою…

57 хвилин ago

росія готує нову інформаційну атаку: фейкові “документалки” про ЗАЕС як спроба переписати історію

⚡️Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують…

18 години ago

“Це пекло, а не війна”: Північнокорейський солдат у полоні розповідає правду про ЗСУ та українські дрони

Північнокорейський військовий, що потрапив у полон до наших хлопців, у справжньому шоці. Він зізнається: "Нас…

19 години ago

Дрон «Альоша» воює на фронті замість сина Порошенка, який перебуває в Лондоні

В рамках ініціативи «Синів політиків — на фронт!» українські військові зібрали кошти на квиток до…

3 дні ago

Мир — не подарунок, а здобуток.

Мир — це не подарунок. Це здобуток Мир не з’являється сам по собі. Його виборюють…

3 дні ago

Не підписуй контракт 18–24… поки не побачиш це відео 👀

Не підписуй контракт 18–24… поки не побачиш це відео 👀 Чому тобі у жодному разі…

3 дні ago