Стало відомо, кому з чоловіків час готуватися до призову на службу
Верховна Рада України підтримала законопроект №10449 у першому читанні 7 лютого 2024 року і наразі документ перебуває на розгляді. Про те, як проходитиме мобілізація в Україні з 1 квітня 2024 року, пише “УНІАН”.
Мобілізація жінок
Мобілізація в Україні для дівчат передбачає, що на військовий облік мають стати всі жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту. Служба в армії для них не є обов’язковою – мобілізація жінок в Україні можлива лише на добровільній основі. Якщо ВВК ухвалить рішення, що дівчина віком з 18 до 60 років за станом здоров’я придатна до військової служби, то вона може вступити до лав ЗСУ за власним бажанням.
Хто зі студентів не отримає відстрочку
Зміни для претендентів на вищу освіту будуть актуальні з 1 квітня – мобілізація, кдля аспірантів, які навчаються на контрактній основі. Також відстрочку не отримають і ті, хто здобуває другу освіту чи повторний вступ на ступінь, а також учні на заочній чи дистанційній формі.
Мобілізація не торкнеться:
претендентів на професійну, професійну вищу та вищу освіту, які навчаються за денною або дуальною формами та отримують рівень освіти вище їх попередньої за однією спеціальністю;
докторантів та інтернів, які навчаються за денною чи дуальною формами;
наукових та науково-педагогічних працівників навчальних закладів за основним місцем роботи принаймні на 0,75 ставки.
Важливо розуміти, що якщо студент має право на відстрочку, але після ухвалення законопроекту втрачає його, то він має право завершити навчання до кінця навчального року. Відлік піде з дня ухвалення законопроекту.
Мобілізація чоловіків з інвалідністю та обмежено придатних
З 1 квітня всі чоловіки з інвалідністю вважаються непридатними для служби в армії. Є лише одна деталь – якщо військовозобов’язаний отримав інвалідність після 24.02.2022, не будучи при цьому військовослужбовцем, він зобов’язаний пройти ВВК, щоб підтвердити статус і ступінь інвалідності.
Крім того, весняна мобілізація ймовірна для чоловіків, які раніше були визнані обмежено-придатними за рішенням військово-лікарської комісії. Нардепи вирішили прибрати цей статус і залишити лише дві категорії – “придатний” і “не придатний” до несення військової служби. Усі ті, хто мав “хисткий” статус, повинні повторно пройти ВВК протягом 9 місяців з моменту ухвалення законопроекту.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…