facebook

Світло буде по 4 грн за кВт: для українців дуже погані новини

Коли чекати на подорожчання?

Експерт прогнозує подорожчання тарифу на світ для українців до 4 грн за кВт
В Міненерго заявили, що до кінця квітня підвищення тарифу на електроенергію населенню не буде. Що потім, поки що офіційної заяви не надходило. Але експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев вважає, що українцям варто приготуватися платити за світло за тарифом 4 грн за кВт/год, повідомляє УНІАН.

Причиною подорожчання він називає пошкодження, завдані ворогом по українських об’єктах генерації та розподілу. За словами Рябцева, низка критичних енергооб’єктів потребують ремонту.

Експерт зазначив, що немає іншого джерела доходів у компаній, які генерують енергію для проведення поточних ремонтів, крім підвищення тарифу для населення.

Він зазначив, що хоча політики не мають бажання повідомляти українцям цю непопулярну новину, тобто брати на себе таку відповідальність і отримати шквал критики, але підвищувати тариф потрібно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

В іншому випадку, він вважає, неможливо буде зібрати кошти та провести ремонти, враховуючи ті пошкодження, які були завдані об’єктам генерації та розподілу недавніми російськими ударами.

Рябцев заявив, що якщо говорити про економічно обґрунтований рівень, то він зараз набагато вищий, ніж 5 грн за кВт/год.
Але за його прогнозом, в уряді можуть піти на підвищення тарифу на електроенергію побутовим користувачам нижче 4 грн за кВт/год.
При цьому експерт вважає, що рішення про підвищення тарифу на світло населенню може відкладатися. Цього місяця точно підвищення не відбудеться, але рішення можуть ухвалити “у віддаленій перспективі”.
Міністр енергетики України Герман Галущенко після потужного обстрілу об’єктів енергетики російськими окупантами визнав, що кожен такий удар безумовно впливає на комерційну частину функціонування ринку.
Але на цю мить немає жодних рішень щодо перегляду тарифів. При цьому, він не виключив, що підвищення все ж таки відбудеться. Це вирішуватиметься після фіксування знищеної інфраструктури.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...