Пенсіонери, які змушені були переїхати на захід країни, зокрема у гірську місцевість, можуть отримувати додаткову надбавку до пенсії у розмірі 20%. Це передбачено Пенсійним фондом України.
Про це повідомляє сайт ZN, ua.
Відповідно до закону “Про статус гірських населених пунктів України”, така перевага доступна як для постійних мешканців гірських населених пунктів, так і для переселенців.
Зазначений закон передбачає збільшення розміру державних пенсій, стипендій та інших видів державної матеріальної допомоги на 20 відсотків для осіб, які проживають або навчаються на території гірського населеного пункту. Фінансування цих надбавок здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Варто зауважити, що не всі населені пункти Закарпаття вважаються гірськими. У цій області лише близько 190 населених пунктів мають такий статус, а приблизно 50 тисяч громадян отримують відповідні доплати.
Щоб отримати надбавку до пенсії за проживання у гірському населеному пункті або через зіткнення з нерозвиненими сферами, потрібно виконати кілька кроків:
Отримати спеціальне посвідчення, що підтверджує ваше проживання у гірському населеному пункті або зазначає зіткнення з нерозвиненими сферами.
Для отримання цього посвідчення зверніться до місцевих органів або Центрів надання адміністративних послуг.
Подайте заяву та пред’явіть всі необхідні документи, які підтверджують ваше проживання у гірському населеному пункті або зіткнення з нерозвиненими сферами.
Після перевірки документів та встановлення відповідності критеріям, вам буде видано посвідчення, яке дозволить вам отримувати надбавку до вашої пенсії.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…