Учні перших класів не розуміють у середньому 40% від почутого української мовою на уроках у школах. Водночас тих школярів, які не можуть зрозуміти більше половини почутого, виявилося 65%, і майже третина дітей не розуміє більше 75% матеріалу під час навчання.
Про це повідомив засновник громадської організації “Спільномова”, яка проводила дослідження у школах Києва, Андрій Ковальов у Facebook. Дослідники припускають, що така ситуація повʼязана також із невтішними результатами українських підлітків на PISA-2022. Зокрема, 41% школярів не опанували читання з розумінням на базовому рівні.
“Отже, в середньому діти в 1 класі не розуміють 40% почутого від модератора, 65% (2/3) від усіх дітей не розуміють більше 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють більше 75% почутого. Ці результати показані на графіках – зверніть увагу на кореляцію між відсотком активного словникового запасу та відсотком розуміння почутого”, – написав Ковальов.
Він пояснив, що розуміння почутого є однією з основних компетентностей для початкової школи, від якої залежить ефективність навчання загалом.
Попередні дослідження, які проводила організація в садках, показали, що 85% 5-річних дітей у Києві володіють українською мовою на недостатньому рівні.
За словами Ковальова, тема мовного середовища стає дедалі більш важливою для батьків дітей під час вибору навчального закладу.
Пенсія призначається з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку, якщо заява подана у…
Погода у вихідні буде не з приємних: очікуються суттєве зниження температури, дощі, а місцями навіть…
В "Резерв+" незабаром з'являться електронні відстрочки Електронні відстрочки від мобілізації з'являться у застосунку "Резерв+" вже…
За пенсію слід доплатити - які розцінки діють з 1 листопада 2024 року За пенсію…
ТЦК мають мобілізувати ще 300 тисяч осіб, щоб поповнити лави піхоти на фронті ТЦК у…
Пенсія-2024: що зміниться у листопаді Як інформують "ФАКТИ", у листопаді окремі категорії пенсіонерів отримають підвищені…