Рада дісталася до пенсій: нардепи все ж таки затвердили радикальні зміни – все по-новому

Подробиці

Нардепи все ж таки затвердили радикальні зміни
Ухвалено рішення про пенсії для українців, які працюють за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Про це пише видання “Стіна”.

Українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть трудовий стаж, навіть якщо з цією країною не укладено угоди про пенсійне забезпечення. Таким чином вони матимуть право на призначення пенсії в Україні.

Відповідний законопроект №9453 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України», ухвалила Верховна Рада.

Раніше ми розповідали, чому пенсіонери в Європі живуть безбідно та можуть відпочивати: як працює система та чому у нас не так.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, ухвалення закону вирішує одразу кілька проблемних питань щодо призначення пенсій, які виникли в українців через початок повномасштабної війни. Зокрема, проблеми нарахування стажу українцям, які були змушені переїхати в інші країни, а також українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Хто отримав право на призначення пенсії в Україні
1. Громадяни України, які працювали за кордоном.

Раніше за відсутності пенсійного договору між Україною та країною, в якій працювала людина, отриманий у цій країні трудовий стаж не враховувався, а отже, людина втрачала право на призначення пенсії в Україні.

Тепер трудовий стаж враховуватиметься для визначення часу виходу на пенсію в Україні. Тобто після повернення в Україну людина зможе оформити пенсію після досягнення 60, 63 чи 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному фонду України документ, що підтверджує роботу поза Україною.

При цьому для обчислення розміру пенсії враховуватимуть позбавивши внески до Пенсійного фонду (ЄСВ), сплачених в Україні.

Не враховуватимуть стаж, придбаний у Росії після 2014 року. Згідно із законом, у страховий стаж з 19 лютого 2014 року не зараховуватимуть періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади РФ.

2. Українці, які переїхали в Україну з тимчасово окупованого Криму.

Через припинення контактів та документообігу між Україною та РФ обмін документами, що засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку, неможливий. Через це багато українців не могли оформити пенсію.

Наразі підтверджень про трудовий стаж від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно. Кримчанам достатньо подати заяву про бажання отримувати пенсію в Україні, в якій наголосити, що пенсію у Криму вони не отримують. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку чи пенсійну справу.

Саша

Recent Posts

Тим хто за кордоном: дають 30 днів – повернутися та прибути до ТЦК

Що відбувається? У тих хто за кордоном залишився лише місяць, щоб з'явитися до ТЦК В…

57 хв. ago

Прикордонники вже розповіли, що чекає на далекобійників на кордоні: водії це повинні знати

До цього слід бути готовими. Нещодавні протести водіїв-дальнобійників, які призвели до часткового перекриття траси Київ-Одеса…

2 години ago

МОН рекомендує навчання почати у серпні і вчитися по суботах

Система освіти України продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. росія й надалі завдає ударів по…

2 години ago

Батьки готуйтеся: навчання у школах різко зміниться

Подробиці Навчання у школах різко зміниться В Україні з 1 вересня у 2024 році змінюється…

4 години ago

Повістки тепер можна вручати цілодобово: несподівана постанова Кабміну

Кабінет міністрів України змінив порядок вручення повісток. Відповідні зміни передбачені урядовою постановою № 560 від…

8 години ago

У Раді пояснили особливості економічного бронювання

У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про економічне бронювання. Голова комітету Верховної Ради України з…

9 години ago