Що відомо?
Як українцям забезпечити собі гідну старість
В Україні пенсіонери одержують настільки мізерні пенсійні виплати, що їх ледве вистачає зводити кінці з кінцями. Розмір пенсії віком залежить від низки чинників. Зокрема, тривалість страхового стажу та розмір офіційної заробітної плати з якої вираховувалися внески до Пенсійного фонду України. Про це повідомляє 24 канал.
Деякі українці можуть забезпечити собі пенсію у розмірі 10 тисяч гривень. Для того, щоб у 2024 році отримувати 10 000 гривень пенсії щомісяця, потрібно мати заробітну плату вдвічі більшу за середню – близько 27 094 гривні. Тут діє такий алгоритм: чим більша у пенсіонера була зарплата, тим більшу пенсійну виплату очікується в майбутньому.
Варто зазначити, що за даними Пенсійного фонду, виплату у розмірі понад 10 000 гривень отримує трохи більше ніж 12% усіх пенсіонерів.
Справа в тому, що розмір пенсії встановлюється під час призначення пенсії. У цьому випадку важливим є не так набутий страховий стаж, як те, яким був розмір зарплати пенсіонера. Адже навіть пропрацювавши 40 років, проте, з низьким рівнем заробітної плати, особа отримає таку саму невелику пенсію.
У формулі розрахунку пенсії використовують заробітну плату протягом останніх трьох років за даними Пенсійного фонду, а не Держстату. Цю зарплату треба множити на відношення власної зарплати до середньої, далі множення на стаж у роках та на 1%.
Середній розмір пенсійних виплат станом на кінець квітня склав 5 743,27 гривні. А працюючі, пенсіонери, отримували пенсію в середньому в середньому 6094,28 гривні.
Водночас мінімальні гарантовані виплати у 2024 році є такими:
пенсіонерам із недостатнім страховим стажем – 2 725 гривень,
пенсіонерам віком 65 – 70 років зі стажем 30 – 35 років, які вже не працюють – 3 370 гривень,
пенсіонерам 70 – 80 років та стажем 30 – 35 років – 3 240 гривень,
пенсіонерам старше 80 років та стажем 20 – 25 років – 3 370 гривень,
пенсіонерам молодше 70 років та стажем 30-35 років – 2980 гривень.
В Україні розмір пенсії залежить від середньої заробітної плати в країні на момент виходу на пенсію, особистого коефіцієнта заробітної плати пенсіонера, який показує, наскільки офіційна зарплата пенсіонера була більшою, рівною або меншою від середньої заробітної плати по країні, та коефіцієнта страхового стажу.
Дискусія про зниження мобілізаційного віку в Україні має більше політичного, ніж практичного характеру. Сучасна війна,…
У сусідній з Тернопільщиною області виявили спалах небезпечного захворювання: поширюється страшний вірус. Як інформує "ЛП",…
Українських водіїв попередили, що з першого січня набувають чинності нові правила оформлення "Зеленої карти" З…
В Україні оголосили про нововведення із допомогою. Презентовано єдину картку, на яку нараховуватиметься державна допомога.…
Як було анонсовано, майбутні зміни стосуватимуться Закону про іноземців, Закону про вищу освіту та науку,…
Абсолютно на всіх українських водіїв очікують зміни з 1 січня 2025 року. Через два тижні…