facebook

Вліплять штраф 850 грн: поліція покарає навіть якщо ви не за кермом

Як уникнути штраф

Важливо пам’ятати українцям, що в дорожньому русі беруть участь не лише водії, але й пішоходи. Тому важливо враховувати, що переходження дороги у непевних місцях може бути супроводжене штрафом. Проте, багато пішоходів нехтують правилами дорожнього руху, ставлячи під загрозу як свою власну безпеку, так і безпеку інших учасників дорожнього руху.

Про це повідомляє сайт Автотема.

Порушення правил дорожнього руху пішоходами включають в себе ігнорування сигналів світлофора, переходження проїжджої частини в невизначених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, які наближаються, а також недотримання інших правил дорожнього руху.

Відповідно до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за такі порушення передбачається штраф у розмірі 255 гривень. У випадку, якщо порушник перебуває у стані сп’яніння, сума штрафу збільшується до 680 гривень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Іноді штрафи можуть бути значно вищими. Якщо вищезазначені дії призводять до створення аварійної обстановки, пішохода можуть оштрафувати на суму 850 гривень або направити на громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Варто зазначити, що таке покарання призначається вже не поліцейським, а судом. Крім того, порушник повинен сплатити судовий збір у розмірі 605,60 гривень (станом на 2024 рік).

Поліцейські мають право скласти на порушника постанову про накладення штрафу без рішення суду. У цьому випадку штраф стягується в подвійному розмірі та може бути доставлений в місце його проживання (перебування) або роботи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...