facebook

“Тотальне скасування відстрочок вже через тиждень, чоловіки масово шукають себе у списку бронювання”: ТЦК і мобілізація

18 травня в Україні набуде чинності закон №10449 про посилення мобілізації. Відповідно до цього документа відбудуться зміни у питанні бронювання військовозобов’язаних.

Як інформує “Obozrevatel”, текст закону опубліковано на сайті Верховної Ради України. У ньому йдеться про те, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

– в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування – усі військовозобов’язані держслужби категорії “А”, а також не більше 50% працівників держслужби категорій “Б”, “В”.

– В органах державної влади, інших держорганах, Нацполіції, НАБУ, ДБР, органах прокуратури, БЕБ України, ДСНС, Державній кримінально-виконавчій службі України, Службі судової охорони, в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування (з виключеннями – ред.), а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

– Підприємствах, установах та організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання, у разі якщо це необхідно для виконання встановлених замовлень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– Підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками.

Критерії та порядок, згідно з якими визначається критична важливість підприємств для функціонування економіки та життєдіяльності населення, встановлює Кабмін. Коли закон набере чинності, обов’язково має відбутися перегляд заброньованих осіб.

Член Асоціації правників України та юрист у сфері військового права та мобілізації Антон Ревенко пояснив, що до критично важливих можуть бути віднесені підприємства, що відповідають двом або більше критеріям:

– сплатили податки на загальну суму понад 1,5 млн євро в еквіваленті протягом року;

– отримали надходження в іноземній валюті у сумі, що перевищує еквівалент 32 млн євро за рік;

– підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

– підприємство має важливе значення для галузі національної економіки;

– не має заборгованості зі сплати ЄСВ;

– середня зарплата застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.;

– підприємство є резидентом Дія Сіті.

Вас може зацікавити:У двері постукають нові можливості: гороскоп для всіх знаків до кінця весни

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін нагадав, що після набуття чинності законом про мобілізацію в Україні військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК, ЦНАПі або електронному кабінеті військовозобов’язаного. Це необхідно для того, щоб держава зрозуміла, скільки чоловіків у віці від 18 до 60 років є здоровими, яку військово-облікову спеціальність вони мають, і хто з них має право на бронювання чи відстрочку.

Речник зазначив, що з 18 травня, коли закон про мобілізацію стане чинним, підхід до цієї війни зміниться, оскільки не можна допускати, щоб деякі люди воювали, а інші жили мирним життям. Лазуткін наголосив, що зараз необхідно мобілізуватися всій країні.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...