Учені розказали, як екрани гаджетів впливають на зір

Результатом довгого сидіння за комп’ютером стає відчуття втоми в очах. Чи призводять гаджети, що заполонили наше життя, до короткозорості та пошкодження сітківки, про це розповіли науковці.

Синдром комп’ютерного бачення або цифрова перенапруга очей – так офтальмологи називають неприємне відчуття важкості в голові та втоми в очах, що виникає після тривалого перебування перед екраном комп’ютера, планшета чи смартфона.

Погане освітлення в приміщенні, яскраве світло від екрана та неправильна поза при сидінні лише погіршують цей стан.

Про це пише The Huffington Post.

Окрім цього відбувається пересихання очей, адже ми кліпаємо на 66% менше, коли дивимося на екран, підрахували вчені з Університету Айови.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас, зі слів Мелані Шмітт, ад’юнкт-професора офтальмології з Вісконсинського Університету, екрани гаджетів зовсім не обов’язково доведуть вас до носіння окулярів. Випадки короткозорості справді почастішали, але вчені не можуть стверджувати, що винні саме екрани.

Адже є й інші фактори: генетична схильність, мала кількість часу, проведеного на свіжому повітрі, та навіть добовий біоритм, вважають в американському Національному інституті ока. Ці фактори та їхня сукупність заважають науці дослідити зв’язок між погіршенням зору та часом, проведеним коло екрану, вважає Шмітт.

Не готові науковці поки робити й заяв щодо довгострокових наслідків впливу цифрових девайсів на очі. Цифрова перенапруга очей – це неприємно, але довго не триває та минає без сліду, кажуть експерти з Клініки Мейо.

Водночас іспанські дослідники нещодавно з’ясували, що світлодіодні лампи, що використовуються в екранах, здатні пошкоджувати сітківку ока. Проте поки експерименти проводилися лише на щурах, і знадобляться подальші дослідження, щоби перевірити, чи мають світлодіодні лампи такий самий негативний ефект щодо людських очей.

Поки ж наука шукатиме відповіді на всі ці питання, незайвим буде таки поберегти очі.

Попередити розвиток синдрому комп’ютерного бачення найкраще допомагає так зване правило 20/20/20. Це коли кожні 20 хвилин ми відводимо очі від екрану та впродовж 20 секунд дивимося на предмет, розташований на відстані 20 футів (6 метрів) від нас. Від пересихання очей допоможуть спеціальні краплі.

“Я завжди говорю пацієнтам та батькам, що до мене приходять, про важливість перебування дітей на свіжому повітрі, де вони можуть погратися та побути при природному освітленні”, – додає Шмітт.

Нагадаємо, вже відомо, як народився міф про те, що морква поліпшує зір, та наскільки це є правдою.

annashchesna

Recent Posts

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і “вилікували”

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і "вилікували"…

1 день ago

Росія вкотре довела, що вона є правовою державою. Військовій прокуратурі рф заборонили розслідувати скарги на дії «фронтових» командирів

Головна військова прокуратура рф заборонила розглядати скарги на фронтових командирів. Солдати та їхні рідні масово…

2 дні ago

Перша група добровольців підписала “Контракт 18-24” з 95-ю ОДШБр

Перша група добровольців підписала "Контракт 18-24" з 95-ю ОДШБр Перші військові у рамках проєкту "Контракт…

2 дні ago

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги?

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги? Докладніше І долучайся до війська: https://18-24.army.gov.ua…

3 дні ago

В Іванівській області невідомі викрадають місцевих жителів, примушують їх підписувати контракт і їхати на війну

В Іванівській області невідомі викрадають місцевих жителів, примушують їх підписувати контракт і їхати на війну.…

5 днів ago

Ці хлопці вже зробили усвідомлений вибір. Вони прийшли самі — без примусу, без тиску.

🔥 Ці хлопці вже зробили усвідомлений вибір Вони прийшли самі — без примусу, без тиску.…

5 днів ago