facebook

Муки тих, хто виїхав, тільки починаються: чиновники придумали як здерти штрафи за “ухилення”

Цікаво

На YouTube-каналі “Пані в законі” адвокати обговорили новий закон про мобілізацію та обмеження на отримання консульських послуг для чоловіків за кордоном. Вони також розповіли про можливість накладення штрафів на таких осіб та навели приклади реальних ситуацій.

Як приклад, було розглянуто ситуацію, де чоловік, який давно виїхав за кордон, закрив усі свої банківські рахунки в Україні та має подвійне громадянство, наприклад, Німеччину чи Швецію. Чоловік вважає, що в такому разі накладення штрафу неможливе, оскільки він більше не має жодних фінансових зв’язків із Україною.

Проте адвокати спростували цю думку, пояснивши зміни до Податкового кодексу України. Вони зазначили, що з вересня 2024 року Україна розпочне автоматичний обмін фінансовою інформацією із країнами Євросоюзу за стандартом CRS (Common Reporting Standard). Це нововведення спрямовано боротьбу з ухиленням від сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Система автоматичного обміну інформацією дозволить українській владі отримувати дані про фінансові рахунки своїх громадян за кордоном. Це означає, що навіть ті, хто отримав громадянство іншої країни, але не відмовився від українців, залишаються громадянами України та нестимуть відповідальність перед законом. Таким чином, чоловіки, які ухиляються від виконання своїх зобов’язань перед державою, не зможуть втекти за кордон.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Адвокати також наголосили, що фінансові потоки можна відслідковувати за допомогою ідентифікаційних номерів чи іншої додаткової інформації. Більше того, міжнародні договори України з іншими країнами, включаючи угоди щодо стягнення аліментів, також сприятимуть виявленню ухилянтів. Ці міжнародні угоди забезпечують співробітництво між країнами щодо правового регулювання та обміну інформацією.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...