facebook

Дoлaр нa мeжi зрuву, a єврo вжe зaшкaлює дo нeбeс: щo будe дaлi? Грuвня з трiскoм iдe нa днo

Гривня з тріском провалилася!

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п’ятницю, 24 травня. Долар додав 10 коп. Євро – 20 коп. Польський злотий – 6 коп.

Про це повідомили в НБУ.

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 травня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 39,9205 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,3137 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і сьогодні вони є такими.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Гривня знову втратила в ціні. Експерти вважають, що значну роль в цьому випадку зіграв факт зниження Мінфіном ОВДП. За даними Національного банку України, за 4 місяці 2024 року Мінфін залучив до бюджету від розміщення ОВДП на аукціонах 102,9 млрд гривень, 763,6 млн доларів та 557,2 млн євро. За цей же термін на погашення внутрішніх боргових зобов’язань було спрямовано 26,1 млрд гривень, 810,9 млн доларів і 555,5 млн євро.

Останнім часом Мінфін планомірно знижує дохідність ОВДП у гривні. Для цього посадовці мають всі передумови: офіційна інфляція зберігається на рекордно низькому рівні (3,2% у річному вимірі за підсумками квітня), Нацбанк поступово знижує облікову ставку, знову активізувалося надходження міжнародної фінансової допомоги.

І тут виникає чергове «гаряче» питання для будь-якого українського власника гривневих ОВДП – питання вигідності ОВДП, із огляду на сьогоднішній курс долара.

Варто нагадати, що доходи за ОВДП не оподатковуються, тому ці ставки дохідності можна вважати «чистою» дохідністю для інвестора. Є ще витрати інвестора на відкриття рахунку в цінних паперах, комісії торговця ОВДП тощо, але часто вони нульові, оскільки торговці в маркетингових цілях залучення клієнтів просто «зашивають» їх у кінцеву дохідність, яку отримує клієнт.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...