“Пенсія у 55 років”: частині українців дозволять вийти на заслужений відпочинок раніше, названо перелік вимог

Багато українців мають право на достроковий вихід на пенсію – у 55 років замість 60. Для цього вони мають відповідати певним критеріям.

Як інформує “Today.ua”, у Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. Розглянемо їх детально.

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків. Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу. Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які брати участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб. Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу. Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду що не працює матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.

Якщо страхового стажу недостатньо, особа може самостійно сплатити страхові внесків за певні періоди, уклавши з ПФУ договір про добровільну участь системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
Саша

Recent Posts

Хто з чоловіків з 1 січня може бути мобілізований

Воєнний стан в Україні триває, як і мобілізація - це означає, що всі військовозобов'язані чоловіки,…

3 години ago

Чи є підставою для перетину кордону документ, що підтверджує зняття особи з військового обліку

Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку як документ засвідчує виключно питання військового обліку…

4 години ago

У школах на канікулах розпочався масовий методичний булінг

Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг.…

5 години ago

Сильні морози та снігопади чи знову аномальне тепло: якою буде погода у січні

У перший день січня в Україні очікується досить-таки спокійна погода. Опадів, ймовірно, не буде. Вдень…

6 години ago

Перевірки військовозобов’язаних: у ТЦК уже попередили

В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…

8 години ago

Скасовують кримінальні статті та вводять штрафи: у Раді вирішили змінити цілу низку законів

Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…

8 години ago