“Пенсія у 55 років”: частині українців дозволять вийти на заслужений відпочинок раніше, названо перелік вимог

Багато українців мають право на достроковий вихід на пенсію – у 55 років замість 60. Для цього вони мають відповідати певним критеріям.

Як інформує “Today.ua”, у Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. Розглянемо їх детально.

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків. Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу. Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які брати участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб. Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу. Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду що не працює матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.

Якщо страхового стажу недостатньо, особа може самостійно сплатити страхові внесків за певні періоди, уклавши з ПФУ договір про добровільну участь системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
Саша

Recent Posts

Не встигли піти до школи: дітей відправляють на канікули – названі дати

Школи будуть самостійно вирішувати, коли запроваджувати канікули для дітей та скільки вони триватимуть В МОН…

8 години ago

“Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1‒С2”. Затверджено стандарт

Документ набрав чинності, 6 вересня 2024 року. Про це йдеться на сайті Національної комісії зі…

11 години ago

Мобілізація по-новому: які “зачинені двері” чекають на ухилянтів у майбутньому

За даними юристів, в Україні суди все частіше карають в’язницею порушників мобілізаційного законодавства. В Україні…

14 години ago

Долар з євро раптово посипалися: чи час українцям терміново йти в обмінники?

Який курс валют в Україні станом на сьогодні Курс валют в Україні станом на 7…

16 години ago

Синоптики в паніці: 14 вересня Україну почне заметати снігом

Перший сніг – це такий самий хвилюючий момент, як і перший поцілунок. Але якщо поцілунок…

17 години ago

“Мобілізація потужно посилюється, водії не чекали таких заходів щодо їхніх машин”: ТЦК, повістки, бронювання, ЗСУ

Транспортні засоби, які були вилучені на потреби ЗСУ, заборонено передавати у власність іншим юридичним особам…

20 години ago