Школи серйозно струсить: МОН запроваджує нову систему навчання для старших класів

З 2027 року в Україні буде запроваджено трирічну профільну середню освіту для 10–12 класів. Заступник міністра освіти та науки Андрій Сташков розповів “24 каналу” про нові типи навчальних закладів для старшокласників та особливості реформи.

Чиновник зазначив, що у 2027 році учні, які вступають до 10 класу, навчатимуться у нових типах навчальних закладів:

академічні ліцеї;
професійні коледжі.
У цих установах вони здобуватимуть освіту за новими стандартами, які Кабмін затвердить найближчим часом. Новий стандарт включатиме сучасні підходи до організації освітнього процесу.

“Старша профільна школа матиме профіль, який становить собою певні навчальні програми з ядром, базовим компонентом та поглибленим вивченням окремих предметів, а також надасть учням можливість обирати предмети за своїм інтересом”, – заявив Сташков.

Це одна з особливостей. Друга полягає у тому, що додається додатковий рік навчання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Це – 10 клас, адаптаційний рік. Учні навчатимуться 12 років замість 11, як у більшості країн ЄС та світу, де середня освіта триває 12 років і більше,” – уточнив чиновник.

Школи повинні допомагати обирати професію

У МОН також зазначають, що учні в Україні практично не мають впливу на вибір предметів. За гуманітарними профілями навчається близько 70% учнів. Школам не вистачає матеріально-технічних ресурсів для підвищення якості освіти з природничих наук та IT-профілів.

При цьому школи мають допомагати молодим людям визначатись із майбутньою професією. Ринок праці постійно змінюється, і країна не може в умовах війни вкладати кошти в освіту людей, які згодом не працюватимуть за фахом.

Саша

Recent Posts

«Едельвейс» чекає. Контракт 18–24 — для тих, хто готовий діяти. 🇺🇦

Якщо тобі від 18 до 24 років, настав час зробити вибір, який може визначити твоє…

10 години ago

Російська пропаганда продовжує вигадувати нові історії навколо подій в Україні

Російські медіа поширюють заяви про нібито участь у протестах колишніх військових та певних «структур», які…

2 дні ago

Коли обираєш 92 — завжди у виграші. 🇺🇦

Вибір сильного підрозділу — це вибір якісної підготовки, професійного розвитку та команди, яка щодня виконує…

2 дні ago

⁨”Азимут”, головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із СЗЧ.

⁨"Азимут", головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із…

3 дні ago

«Викрадатиму їхніх родичів»: за погрози сім’ям військових ТЦК чоловік отримав п’ять років із дворічним випробуванням

Вламуватися до приватного житла, грабувати, викрадати родичів військовослужбовців ТЦК та СП і захоплювати їх в…

6 днів ago

Добровільне повернення із СЗЧ через Армія+: як це працює

Для військовослужбовців ЗСУ, ДССТ та НГУ, у яких факт СЗЧ був зафіксований до 12 червня…

6 днів ago