facebook

Докотилися: українцям доведеться самим збирати собі на пенсію і працювати до глибокої старості

До чого готуватися

Українців закликали збирати на старість і працювати, доки вистачить сил
Українці, які працюють, сплачують податки, сподіваються зустріти старість із виплатами з Пенсійного фонду України в кишені, але в Мінсоцполітики розчарували заявою про те, що українцям потрібно самостійно забезпечити собі майбутнє. Про це пише портал “Бізнес Цензор”.

Згідно із заявою заступника міністра соціальної політики Дарії Марчак, вже зараз держава не в змозі забезпечувати громадян високими соцвиплатами з причин демографічної ситуації в країні. У зв’язку з цим українці, які при досягненні поважного віку бажають мати грошове забезпечення, мають уже зараз почати відкладати фінансову подушку на старість та бути готовими продовжувати трудову діяльність максимально довго.

За словами Дар’ї Марчак, в Україні й надалі працюватиме солідарна пенсійна система, але виплати від держави будуть вкрай незначними. Тому варто звернути увагу на досвід європейських країн, де пенсіонери найчастіше живуть у достатку завдяки особистим накопиченням коштів.

“Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона виробляє накопичення під час життя”, – зазначила Дар’я Марчак.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вона пояснила, чому в Україні ситуація з пенсійними виплатами перебуває у такому нестабільному становищі. За словами заступника міністра, причина в демографічному питанні.

“В Україні ми маємо побудувати три елементи пенсійної системи: солідарні пенсії вже є… Крім того, нам треба розпочинати роботу над запровадженням загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи, бо демографічна ситуація у нас уже зараз дуже критична. У нас сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера”, – заявила Дар’я Марчак.

Також вона додала, що вже зараз громадянам потрібно починати відкладати гроші на свій рахунок та приготуватися працювати так довго, як тільки можна, і при цьому виходити на пенсію лише тоді, коли фізично не буде жодної можливості для самозабезпечення.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...