Розшук військовозобов’язаних: спецполіція має право зайти до квартири, і на дачу і не тільки

Ось це вже зовсім тривожний дзвіночок.

Законопроект про військову поліцію № 6569-д, зареєстрований 31 травня, запроваджує нові повноваження військової поліції в Україні. Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував його прийняти за основу 30 травня, як пише «sud».

Ці повноваження включають тимчасове обмеження чи заборону руху транспортних засобів та пішоходів на певних вулицях та магістралях під час проведення заходів щодо затримання підозрюваних злочинців або у ситуаціях, що загрожують життю та здоров’ю.

Крім того, за таких обставин військова поліція може проводити поверхневі перевірки транспортних засобів та перевіряти документи водіїв. Цей закон замінить нинішні повноваження Військової правоохоронної служби протягом трьох місяців.

Також законопроект надає військовій поліції право входити до будинків або інших об’єктів нерухомості з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури у невідкладних випадках, пов’язаних із порятунком життів, майна або безпосереднім переслідуванням підозрюваних злочинців. Це нові повноваження, які нині не має Військова правоохоронна служба.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

В умовах військового чи надзвичайного стану військова поліція братиме участь у різних заходах, у тому числі у боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами, охороні військових об’єктів та таборів, підтримці порядку та дисципліни у військових частинах, забезпеченні дотримання особливого режиму входу та виходу.

Військова поліція та уповноважені нею посадові особи для виконання своїх обов’язків мають право проводити перевірки військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів та інших осіб у військових частинах чи об’єктах.

Вони також можуть проводити особистий огляд, доглядати транспортні засоби, а також вилучати документи та предмети, пов’язані із правопорушеннями. Крім того, військова поліція зможе викликати громадян для пояснень, затримувати військовослужбовців під час нарад на гауптвахтах військової поліції, зупиняти військову техніку з різних причин, включаючи порушення правил дорожнього руху або підозру протиправної діяльності.

Законопроект також дозволяє юридичним особам усіх форм власності надавати транспорт, обладнання та послуги, які необхідні військовій поліції для виконання своїх обов’язків відповідно до законодавства України.

Саша

Recent Posts

500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…

9 години ago

“Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов’язково”: літні українці мають проблему, залишилося мало часу

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…

11 години ago

“ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують”: штарфи, повістки

В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…

12 години ago

Від шахтаря до героя-захисника: історія солдата Миколи Савіних

Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…

12 години ago

Просто не міг залишитися осторонь тієї біди — офіцер ТЦК розповів про свою мотивацію

Капітан Юрій Марченко добровільно призвався до ТЦК, потім у складі стрілецького батальйону воював на авдіївському…

12 години ago

“Тотальний снігопад і крижана злива рухаються в області, дощ і лютий холод наближаються”: де буде мороз у -24 градуси?

Погода в Україні завтра, 5 листопада, буде подекуди вітряною та морозною. Опадів через вплив антициклону…

13 години ago