facebook

Зазівалися на дорозі: водіям збільшать частий штраф до 17 тисяч грн.

Водіям збільшать штрафи за популярне порушення, скільки доведеться віддати


В Україні штрафують тих водіїв, які не віддають перевагу каретам швидкої, рятувальникам, пожежникам та поліції, якщо спецтранспорт їде із включеними спеціальними сигналами. Які штрафи передбачені за таке порушення, розповідає РБК-Україна.

В Україні забороняється не давати перевагу в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються із включеними спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, не перевага маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.

За таке порушення доведеться сплатити 680 грн. Суми штрафів за порушення Правил дорожнього руху визначено Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Порушники сплачують штрафи на користь районного Державного казначейства за місцем реєстрації.

Сплачувати всі штрафи необхідно протягом 15 днів, інакше сума після цього терміну зросте вдвічі.

Нагадаємо, наприкінці березня цього року у Верховній раді зареєстрували проєкт закону №11111 про посилення відповідальності за не надання переваги у русі транспортним засобам, які мають на це право.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Проектом закону пропонують встановити, що не надання переваг у русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, повинні каратися накладенням штрафу у розмірі від 17 до 25,5 тисяч. та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Таке ж покарання передбачено за не надання маршрутним транспортним засобам, зокрема перевозять групи дітей, у тому числі порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.

Ці ж порушення, які спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб, спричиняють накладення штрафу у розмірі від 34 до 51 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

За даними сайту Верховної Ради, на даний момент законопроект ще не прийнятий і опрацьовується в комітеті.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...