Військовозобов’язаним роз’яснили, хто і в яких випадках має право затримувати та доставляти до ТЦК
У новому законі про мобілізацію Верховна Рада та Кабмін визначили порядок адміністративного затримання громадян до ТЦК. Відповідно до них, поліція та представники ТЦК мають деякі обмеження. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.
Щодо ініціювання затримання та доставки до ТЦК постанову №560 Кабміну визначає такі повноваження військкоматів. Керівники ТЦК:
звертаються до поліції для адміністративного затримання та доставки до ТЦК осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 та 210-1 КУпАП;
вживають заходів разом із представниками поліції до адміністративного затримання та доставки до ТЦК осіб, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.
Як випливає з нових актів, самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян. Такі повноваження – і лише у певних законом випадках – має поліція. І навпаки – поліція самостійно без представника ТЦК не може вручити повістку.
Крім того, у статті 262 КУпАП зазначено, що поліція не може вручати повістки, а лише проводити адміністративне затримання військовозобов’язаних, які порушили військовий облік. Однак при затриманні поліція має скласти протокол, у якому будуть зазначені дата, місце затримання, відомості про особу затриманого, мотиви затримання та інші характеристики. Також поліція має повідомити родичів затриманого про його місцезнаходження.
Під час перевірки документів пропозиція пройти у військкомат має надійти від старшої групи оповіщення (судячи з постанови, старшим може бути лише представник ТЦК) у таких випадках:
у разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ №1487 або Законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
виявлення розбіжностей військово-облікового документа щодо військово-облікових даних Єдиного державного реєстру “Оберіг”.
Крім того, поліцейські самостійно можуть здійснити адміністративне затримання та доставку особи до ТЦК:
за відсутності військово-облікового документа (або ВОД в електронній формі);
наявності інформації у реєстрах та базах (банках) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, про розшук такої особи.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…