facebook

Пенсіонери непритомніли: суди змушують повернути отримані гроші до ПФУ – за які гріхи

Подробиці

Пенсіонерів змусять повернути гроші ПФУ у кількох випадках
Клієнти Пенсійного фонду України можуть не лише залишитися без пенсії, а й повернути гроші державі, якщо порушать правила щодо інформування органів відомства про зміни до даних для нарахування виплат. Про це пише OBOZ.UA.

Одержувачі пенсійних виплат в Україні зобов’язуються повідомляти органи Пенсійного фонду про будь-які зміни до персональних даних, також це стосується й набуття статусу інвалідності або його скасування. Так, наочним прикладом може стати судовий розгляд щодо пенсіонерки з Чернігівщини, яку Чернігівський районний суд зобов’язав повернути до бюджету ПФУ 63 тис. грн.

Так, у судових матеріалах йдеться про те, що жінка отримувала пенсію з грудня 2020 по квітень 2023 у зв’язку з інвалідністю. Проте виявилось, що медико-соціальна експертна комісія не підтвердила збереження інвалідності.

При цьому жінка не повідомила органи ПФУ про зміни, щоб отримувати більший дохід, що є протизаконним. Внаслідок цього рішенням суду стало стягнення з відповідачки на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області 63490 грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Відповідачу було направлено листа про подання заяви про припинення виплати пенсії у разі відмови від проходження повторного огляду МСЕК з власних причин або не визнання особою з інвалідністю”, – зазначено у матеріалах суду.

Тому одержувачам пенсії в Україні необхідно знати, що обов’язковим є повідомлення ПФУ про такі зміни:

зміни місця проживання (у разі переїзду із відповідної місцевості, проживання на якій дає право на отримання надбавки до пенсії);
зміна статусу одержувача (дострокове припинення навчання особою, яка отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника до 23 років);
зміна місця реєстрації (для вимушених переселенців);
зняття інвалідності (для тих, хто отримує пенсію по інвалідності);
виїзд на постійне місце проживання в іншу країну (пенсії продовжують виплачуватись громадянам, які проживають на території інших країн, але якщо це обумовлено спеціальними міждержавними угодами).
Повернення переплачених ПФУ сум відбувається або у добровільному порядку, або у вигляді стягнення за рішенням суду.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...