facebook

Пенсіонерам та їхнім рідним почали виставляти величезні штрафи: у ПФУ попередили, що покарають кожного

Подробиці

У ПФУ попередили, пенсіонерам та їхнім рідним почали виставляти величезні штрафи – за що
В Україні Пенсійний фонд заявив про випадки шахрайства. Окремі пенсіонери, їхні близькі особи та опікуни через приховання інформації фактично порушують закон та отримують незаконні виплати.

Як повідомляє ПФУ в Київській області, йдеться про факти, коли не повідомляють щодо: виїзду пенсіонера на постійне місце проживання до іншої держави, факту його смерті, припинення дії виписки з акту огляду медико-соціальної експертизи (невизнання інвалідом) та продовжують отримувати пенсійні виплати, використовуючи документи (банківські картки) цих пенсіонерів.

“У діях таких осіб наявні ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, – заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою та ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, скоєна в умовах воєнного або надзвичайного стану, – тяжкий злочин), що призводить до переплати пенсійних виплат”, – зазначають у відомстві.

Про один із таких випадків розповіли в ПФУ. Так, до Головного управління із підрозділів Служби безпеки України надійшла інформація щодо осіб, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, стосовно яких встановлено факт смерті.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Громадянин Г. був зареєстрований як внутрішньо переміщена особа, помер 01.08.2020 на непідконтрольній Україні території, отримував пенсію через АТ “Ощадбанк”. Оскільки інформація про смерть Г. до ПФУ надійшла несвоєчасно, виникла переплата пенсії на його ім’я за 9 місяців у розмірі 75 632,02 грн, яка підлягає поверненню. Це незаконне отримання пенсійних виплат за померлого громадянина Г. здійснювала його донька І. шляхом використання банківської картки. Громадянці І. повідомлено, що в її діях наявні ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка – тяжкий злочин)”, – зазначають у ПФУ.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...