facebook

НАЗК припинило держфінансування партії “Голос” через численні порушення

Національне агентство з питань запобігання корупції припинило державне фінансування партії “Голос”.

Про це йдеться в наказі НАЗК від 25 червня 2024 року. Таке рішення агентство прийняло, проаналізувавши звіти “Голосу” про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Зокрема, порушення були знайдені у звітах за третій і четвертий квартали 2020 року.

Як пише видання “Закон і бізнес”, в процесі перевірок НАЗК “були встановлені факти відмивання незаконних доходів і використання конвертаційних схем.

При цьому окремі члени “Голосу” тісно контактують з активістами-антикорупціонерами Віталієм Шабуніним і Юрієм Ніколовим, які відомі тим, що ухиляються від армії. І наприклад, щодо Шабуніна ДБР розслідує дві кримінальні справи – за ухилення від мобілізації та підробку документів НАЗК.

Лідером “Голосу” був співак Святослав Вакарчук, якого звинувачували у несплаті податків з мільйонних доходів і виступах на корпоративах російських олігархів вже після 2014 року.

Також видання нагадує, що “Голос” вже позбавляли держфінансування у 2020 році. Тоді причина полягала в тому, що партія включила недостовірні дані про видатки на суму 1,3 млн грн. Ці кошти нібито були виплачені 11 підприємствам за послуги, які не надавалися.

Крім того “Голос” перерахував 2 млн гривень ТОВ “Мейнтіс”, яке займається оптовою торгівлею зерном, тютюном і кормами для тварин. І ще 2,45 млн гривень ТОВ отримало від київського осередку “Голосу”. Хоча з 2018 до липня 2023 року підприємство не подавало жодної звітності, а його засновник перереєстрував ТОВ на своє імʼя за гроші.

Нагадаємо, раніше ексміністр охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила антикорупціонерів у підсиленні російської пропаганди, яка велася в західних країнах багато років, а зараз заважає отримувати зброю для боротьби з рф.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...