Повністю перекрити грошові перекази між Україною і РФ в урядів двох країн не вийшло. Залишається ще чимало способів. (Рос.)
У жовтні 2016 року Україна заборонила користуватися платіжними системами з російським капіталом. Санкції торкнулися таких систем грошових переказів: “Колібрі”, “Юністрім”, “Золота корона”, “Лідер” і Blizko.
Минулого тижня російська Держдума прийняла законопроект, що забороняє переказ грошей з Росії через міжнародні платіжні системи.
Заборона поширюється на переказ грошей в країни, які ввели санкції проти російських систем грошових переказів. Ці заходи стосуються України в першу чергу. Закон вступає в силу через місяць після опублікування.
Найбільше від санкцій РФ постраждають системи Western Union і MoneyGram, які є лідерами в переказі грошей з Росії в Україну.
Ця ситуація повинна була ускладнити життя і багатьом українцям, які регулярно користуються згаданими системами для переказу грошей з Росії.
Як відомо, кожен четвертий долар українських “заробітчан” приходить з Росії. За дев’ять місяців 2016 року українці перерахували з-за кордону 3,259 млрд доларів, з них 758 млн доларів – з РФ.
Проте, повністю перекрити грошові перекази між Україною і РФ урядам двох країн не вийшло. Способи переказу грошей залишаються.
Пошта
Найдоступнішим видом переказу коштів залишається звичайна пошта. “Укрпошта” після заборони грошових переказів з РФ в Україну заявила, що продовжить здійснювати міжнародні поштові перекази, в тому числі в Росію.
Платіжна система компанії “Поштовий переказ” дозволяє відправити в РФ до 15 тис гривень звичайним платежем або до 3 тис доларів соціально важливим платежем. Комісія при відправці більше 2 тис гривень – 2%. Термінові перекази не передбачені, так що одержувачу доведеться чекати до 35 днів.
З РФ в Україну гроші можна відправити “Поштою Росії”. “Поштовий переказ” дозволяє відправити в Україну до 3 тис доларів. Вартість переказу – від 70 рублів до 280 рублів плюс 1,5-5% від суми переказу.
Найшвидший інструмент “Пошти Росії” – система грошових переказів “Форсаж”. Вона дозволяє перевести за межі РФ до 150 тис рублів (71,6 тис гривень) при комісії 1,8% від суми переказу.
Інтернет-гаманці
Якщо поштовий переказ – це занадто довго, можна скористатися інтернет-технологіями: сервісами онлайн-гаманців.
Найперевіреніший спосіб – сервіс WebMoney, який працює з 1998 року. Cервіс в Україні так само працює, з Приватбанком, наприклад.
Щоб почати користуватися WebMoney, потрібно зареєструватися в системі та створити гаманець на певну валюту (рубль, долар, гривня). Залежно від способу поповнення гаманця комісія буде складати від 0,5% до 5%. Наприклад, “Приват24” – 1,5-2,6%, термінали iBox – 5%.
Усередині системи гроші можна переводити між гаманцями одного типу (з доларового на доларовий) або конвертувати у валюту іншого типу за встановленим курсом. Моментальне виведення коштів на карту будь-якого українського банку буде коштувати 1,5%.
Схожим чином працюють і інші гаманці – різниця буде тільки в розмірі комісії, назві та інтерфейсі користувача. У “Яндекс.Деньги” комісія за поповнення гаманця становить 1%. При виведенні коштів з гаманця на карту – 3% плюс 45 рублів. Так само працюють і інші гаманці: QIWI, Wallet one, Skrill.
Сервіси часто встановлюють певні ліміти. Щоб збільшити ліміт, потрібно перевірити, чи є в місті перебування клієнта авторизовані агенти сервісу, прийти до них в офіс з паспортом і пройти авторизацію.
Варто врахувати, що правила використання електронних грошей торгових марок Webmoney, “Яндекс.Деньги”, “QIWI Wallet”, “Wallet one”/”Єдиний гаманець” не узгоджувалися НБУ, і надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено, хоча це нікого й не зупиняє.
При цьому регулятором узгоджені правила внутрішньодержавної системи розрахунків “WebMoney.UA”, які не є правилами використання електронних грошей і не містять опису операцій з електронними грошима.
Bitcoin і SWIFT
Окремо можна відзначити популярну криптовалюту. Це не найпростіший і не найбільш прийнятний спосіб переказу грошей з однієї країни в іншу.
Варто враховувати, що через курсові коливання біткоіна сума відправлення може значно зменшитися всього за добу.
Ще один варіант – SWIFT-перекази. Ця опція доступна в будь-якому банку. У Приватбанку комісія при отриманні і відправці грошей – 0,5% від суми.
Надіслати картку
Якщо родичі, які проживають в Росії і хочуть передати гроші в Україну, мають можливість відкрити рахунок в одному з банків, можна просто передати картку для виплат, на яку час від часу будуть надходитимуть кошти.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…