facebook

Українки, готуйтеся: з 1 липня посипляться штрафи у 17 тис. грн – кого каратимуть

Найкраще все зробити зараз

Вже у липні військовозобов’язаних жінок, які не оновили облікові дані, чекають великі штрафи
У рамках мобілізації в Україні існує список жінок, які є військовозобов’язаними. Деякі з них мають стати на військовий облік та оновити свої військово-облікові дані до 16 липня, інакше на них чекають штрафи відповідно до чинного законодавства, пише Уніан.

Мобілізація жінок під час дії воєнного стану, на відміну від чоловіків, проводиться на добровільній основі. Це означає, що ніхто не зможе закликати українок на військову службу без їхньої згоди. Це стосується і жінок-медиків, які, бувши військовозобов’язаними, мають оновити свої військово-облікові дані, як того вимагає закон про мобілізацію.

Так, оновлення військово-облікових даних є обов’язковим для представниць таких спеціальностей:

Фізична терапія;
медична та психологічна реабілітація;
громадське здоров’я;
фізична реабілітація;
промислова фармацевтика;
фармацевтичні препарати;
санітарія та експертиза;
стоматологія;
ліки;
медсестринство;
технології медичної діагностики та лікування;
біомедична інженерія;
біотехнології та біоінженерія;
професіонали патології;
токсикологія;
фармакологія;
фізіології та епідеміологія.
Після оновлення даних у ТЦК до 16 липня жінки-медики мають отримати приписне свідоцтво. В іншому випадку на них чекають проблеми з працевлаштуванням та адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Щобільше, роботодавці військовозобов’язаних жінок мають контролювати постановку своїх підлеглих на військовий облік. Окрім цього, жінки-медики мають стати на військовий облік під час отримання медичної спеціальності у навчальному закладі або під час працевлаштування після проходження ними військово-лікарської комісії.

Заборона на виїзд за межі України на жінок-медиків не поширюється. Заборона на виїзд діє лише для жінок, які служать за контрактом, а також жінок-держслужбовців.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...