facebook

Цього чоловіки точно не очікували: як тепер посилатимуть “повістки з сюрпризом”

Стало відомо, що повістки поштою всім військовозобов’язаним українцям надсилатимуть за новими правилами.

У військовозобов’язаних залишається менше часу на оновлення облікових даних. Зробити це можна особисто у ТЦК та СП, ЦНАПах або онлайн у додатку Резерв+. Якщо цього не зробити, держава почне застосовувати штрафні санкції до порушників. Водночас і ті, хто вже встиг оновити дані, і ті, хто проігнорує цю вимогу, після 16 липня 2024 року в поштовій скриньці можуть знайти повістку.

Стало відомо, що український уряд вніс зміни до порядку надсилання повісток поштою і тепер повістка від ТЦК “може бути відправлена ​​рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення”.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 25 червня 2024 р. № 747.

При цьому норму про “повідомлення про вручення” включили і до інших нормативних документів, зокрема, до “Порядку організації та ведення військового обліку призовників” та до “Порядку проведення призову громадян на військову службу”.
Підтвердженням вручення повістки у разі надсилання поштою є:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

день отримання поштового відправлення особою, підтвердженою інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи на адресу місця проживання.
За словами спікера Полтавського обласного ТЦК та СП майора Романа Істоміна, безпосередньо на порядку денному одержувач не повинен розписуватися.

“При цьому день явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня з дня відправлення повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”, – зазначив спікер.

Якщо ж людина не уточнила свої дані протягом 60 діб з 18 травня і поліція не знайшла людину з метою адміністративного затримання порушника та доставки її до ТЦК, то керівник ТЦК та СП протягом 5 днів з моменту отримання такого повідомлення надсилає рекомендований лист на поштову адресу військовозобов’язаного або резервіста з вимогою з’явитися. Замовний лист вважається врученим, якщо людина підписалася особисто – тобто людина під підпис отримує листа, або під підпис відмовляється від нього.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...