facebook

Як ТЦК стягуватимуть штрафи: краще підготуйтеся, це нікого не мине

Що відомо

Як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів
Що чекає на військовозобов’язаних чоловіків, які ухилилися від військового обліку – зокрема, не повідомили державі свої актуальні дані, і добровільно не сплатять штрафи, які їм випише ТЦК. Про це повідомляється у Телеграм-каналі.

Таким громадянам може «світити» стягнення коштів із рахунків і навіть нерухомого майна. Для фізичних осіб штраф за КУпАП може становити від 17 тисяч до 25,5 тисяч грн, для посадових осіб юридичних осіб – до 59,5 тисяч грн.

При цьому раніше передбачений законодавством протокол ТЦК відтепер уже не складається, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття за викликом ТЦК, будучи належним чином повідомлена про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтверджуючих документів про отримання особою виклику. Очевидно, таким підтверджуючим документом вважатиметься поштове відправлення з проставленням відповідної позначки.

Далі ТЦК може розглянути справу та одразу винести постанову про накладення штрафу. Накладатися штраф може неодноразово, скажімо, за кожну неявку на порядку денному. Хоча, за словами заступника міністра з питань цифровізації Катерини Чорногоренко, теоретично працівник ТЦК повинен також перевірити наявність даних про порушника в електронних реєстрах (у разі, якщо особа порушила правила військового обліку тим, що не повідомила державу актуальних даних), втім, як буде це виконуватися практично – питання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Надалі ухилянт потрапить до Єдиного реєстру боржників. З урахуванням цифровізації багатьох процесів процес стягнення може бути досить швидким, і боржники, які злісно ухиляються від мобілізації, можуть в один день виявитися без коштів (спочатку) та майна (якщо коштів на рахунку недостатньо).

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, стягнення невідкладно звертається також на інше майно, що належить боржнику, крім майна, на яке за законом не може бути накладено стягнення.

Українці, які отримали штраф від ТЦК, можуть дізнатися про відкрите виконавче провадження в Автоматизованій системі виконавчого провадження.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...