facebook

“Ці 600 000 чоловіків очікують на скасування відстрочки, кому залишать бронювання з 16 липня”: мобілізація та ТЦК

У повідомленні зазначається, що заборонено залишати авто:

На залізничних переїздах та ближче 50 м від них;
на трамвайних коліях;
на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків;
на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу;
ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менш як 100 м хоча б в одному напрямку руху;
у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів;
на газонах.
“Також пам’ятайте про місця призначені лише для водіїв з інвалідністю або водіїв, які перевозять осіб з інвалідністю. Будьте відповідальними та поважайте всіх учасників дорожнього руху”, – йдеться у повідомленні поліції.

В Україні близько 600 тисяч громадян мають чинну відстрочку від мобілізації. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Міністерство економіки ухвалило близько 31 246 наказів про бронювання військовозобов’язаних. Втім скоро для багатьох людей настане час перегляду права на відстрочку. З 16 липня почне діяти новий закон.

Як інформує “НВ”, про це повідомило Мінекономіки у відповіді на інформаційний запит Радіо Свободи у п’ятницю, 5 липня.

Як пояснили у відомстві, терміни бронювання для кожного військовозобов’язаного різні, тому кількість таких людей постійно змінюється. Відстрочку надають у порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, який затвердив Кабінет Міністрів 27 січня 2023 року.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Для різних категорій українців діє різний час відстрочки:

 

В межах строку проведення мобілізації на строк дії контракту на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил або інших військових формувань 12 місяців на термін дії строку договору або строку, на який військовозобов’язаного обрали або призначили.

27 червня у Мінцифри заявляли, що на початку липня на порталі держпослуг Дія почне працювати електронне бронювання від мобілізації.

Оновлення даних військовозобов’язаними

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.

У цей же день в Україні запустили додаток Резерв+, у якому можна оновити облікові дані для ТЦК та СП. Згідно з новим законом про мобілізацію, усі військовозобов’язані громадяни віком 18−60 років мають оновити дані протягом 60 днів — до 16 липня. У документи військовозобов’язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).

24 червня заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомляла в інтерв’ю NV, що міністерство оборони планує впровадити у застосунку Резерв+ можливість отримання електронного направлення на військово-лікарську комісію, а також онлайн-рекрутингу.

У застосунку Резерв+ доступний QR-код, який є витягом з реєстру Оберіг. Це електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і паперові ВОД. QR-код можна пред’явити для перевірки замість приписного посвідчення чи військового квитка.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...