Categories: Погода

Шалена спека, а потім заморозки: синоптики шокували прогнозом погоди на серпень

Цьогоріч липень став найтеплішим місяцем у році. За прогнозами синоптиків, у серпні очікувати на таку теплу погоду неварто.

За інформацією Українського гідрометцентру, серпень також очікується не холодним, але не таким спекотним як липень. Антициклональна, тобто безхмарна і суха погода триватиме майже весь місяць. Щодо липня, то екстремально високі температури стали наслідком утворення над Україною так званого “теплового купола”, тобто зони підвищеного атмосферного тиску. Він затримував гаряче повітря біля поверхні землі, заважаючи його підйому і охолодженню.

У серпні такого явища не повинно бути, однак місяць прогнозується теплішим за норму на 2 градуси, а на південному сході – на 2,5 градуси. Середня місячна температура повітря у серпні передбачається 20-26 градусів тепла, в Карпатах +17-19 градусів. Це стільки ж, як у липні, а в горах навіть тепліше на 1-2 градуси. За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря у серпні становить 1 градус тепла, а на півночі, в Карпатах і навіть у південній Запорізькій області спостерігались заморозки до мінус двох градусів. Для порівняння: у липні на рівнині заморозків не буває, а в Карпатських горах зафіксовано мінус один градус. Абсолютний максимум температури у серпні – 42 градуси тепла, така спека була раніше у південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях. В гірських районах бувало +36 градусів. Це на 2-3 градуси вище, ніж у липні.

Тобто в цілому у серпні в окремі дні може бути холодніше, а в окремі дні – спекотніше, ніж у липні.

Місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах до 116 мм. Це менше ніж у липні, однак у межах норми. Та, враховуючи, що у липні випало дощів значно менше середньої прогнозованої норми, то по факту у серпні дощів має бути більше, ніж у липні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, розповів для ТСН.ua, яким прогнозується в Україні серпень поточного року.

“В цілому останній місяць літа характеризується стійкою антициклональною погодою, тобто сонячних днів буде багато, а дощових – навпаки, – говорить Анатолій Прокопенко. – Вдень буде жарко, як у липні, зате ночі стануть холоднішими, повторення екстремальної спеки, яка була в липні, малоймовірне. Наприкінці серпня вже очікувані заморозки у північних і центральних областях. Вони бувають не кожного року, але наприкінці місяця можливі. Щодо таких явищ, як сильні грози, ливні, шквали тощо, то в серпні їх буває мало. На відміну від червня та липня, у серпні погода більш стійка і прогнозована. Місяць розпочнеться спекою через надходження гарячого повітря з північної Африки, надалі температура знижуватиметься до комфортної”.

На заході країни – це Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області – перший день серпня має бути теплим і сонячним, та вже назавтра задощить на 2-3 доби. Найрясніші ливні пройдуть на Хмельниччині та Буковині, а на Закарпатті і Тернопільщині вони будуть грозовими. Надалі небо проясніє, денна температура підвищиться на 5-7 градусів, а подекуди й на 10, до +34-36. Перша декада серпня виявиться найтеплішою, згодом температура знизиться до комфортної – 24-26 градусів тепла вдень і +16-18 уночі.

Під кінець літа стане прохолодніше ще на 3-5 градусів у залежності від області. Найтепліше буде в Закарпатській і Чернівецькій областях, найпрохолодніше – на Львівщині. Також львів’янам найчастіше, ніж іншим, доведеться мати під рукою парасольки, бо на них очікують два тижні дощової погоди, на один день без опадів припаде два дні “мокрих”. Дощитиме у всьому регіоні і на День Незалежності, винятком стане лише Хмельниччина.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

4 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

5 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

6 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

7 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

8 години ago