Тенденція відкладати материнство на зрілий вік, що спостерігається нині в багатьох розвинених країнах, виявляється, іде на користь самим дітям.
Зазвичай, коли мова йде про найкращий вік про народження дітей, підкреслюється, що пізнє материнство загрожує проблемами зі здоров’ям – як жінки, так і маляти. Лікарі попереджають про зниження фертильності та вищий ризик вроджених вад у дітей “пізніх” мам. Також є гіпотеза щодо зв’язку віку матері та дитячого аутизму.
Проте якщо оцінювати благополуччя жінки та соціально-емоційний розвиток дитини, то тут перевага якраз у зрілих мам, стверджують експерти.
Про це пише The Huffington Post.
Результати дослідження, нещодавно проведеного в Данії, і в якому взяли участь приблизно 5 тисяч жінок, були опубліковані у виданні European Journal of Developmental Psychology.
Учені дійшли висновку, що старші мами рідше кричать на своїх дітей. Також вони менш схильні до застосування жорстких покарань. А їхні діти, в свою чергу, рідше мають емоційні та поведінкові порушення у віці 7 та 11 років. А от у 15 ця відмінність уже не спостерігається.
“Оцінюючи наслідки підвищення віку материнства, важливо враховувати як фізичні, так і соціально-психологічні за та проти”, – підкреслює автор дослідження, професор психології із Орхуського університету Діон Соммер.
Середньостатистичний вік народження першої дитини в Данії нині становить 30,9 року. І з 1985-го року кількість жінок, які стають мамами після 40, зросла вчетверо.
“Пізні” мами зазвичай мають фінансову стабільність та вищий рівень освіти. Часто вони також перебувають у стабільніших стосунках із батьком майбутньої дитини. Але, на думку вчених, на додачу до цього, значущим позитивним фактором є сам вік жінки.
“Ми знаємо, що з віком у людей збільшується еластичність психіки, вони стають толерантнішими до інших та краще почуваються в емоційному плані. Ось чому психологічна зрілість є поясненням, чому старші матері не так часто сварять і застосовують фізичні покарання щодо своїх дітей”, – зазначає Соммер.
На думку вчених, менш “задисципліноване” середовище – це здоровіше та щасливіше дитинство.
Як підкреслює видання, чимало дослідників мають переконливі аргументи на користь того, що народжувати дітей слід раніше. І головне те, що неможливо вивести універсальний рецепт здоров’я, щастя та благополуччя, котрий підійде кожній мамі та кожному маляті.
Нагадаємо, вчені досі не можуть дійти згоди щодо того, хто живе довше: люди, які мають дітей, або чайлдфі.
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…