Пенсійне забезпечення дуже важливе для українських громадян. Завдяки цим виплатам люди можуть жити, купувати продукти та ліки, а також оплачувати комунальні послуги. І доплати до пенсії зайвими не бувають
В Україні продовжується планомірне підвищення рівня життя пенсіонерів. Незважаючи на те, що масштабні перерахунки пенсій у 2024 році вже завершені, певні категорії пенсіонерів мають додаткові виплати.
Докладніше про те, що пенсіонерам приготували доплати, повідомляє Пенсійний фонд України.
Згідно з чинним законодавством, пенсіонери в Україні мають право на так звані “вікові” доплати. Ці доплати нараховуються автоматично після досягнення певного віку та за дотримання кількох умов:
Вік: Пенсіонер повинен досягти 70, 75 чи 80 років.
Розмір пенсії: Розмір пенсії має бути меншим за певний поріг, який щорічно індексується. 2024 року цей поріг становить 10 340,35 гривні.
Вид пенсії: Доплата нараховується лише за пенсію віком.
Розмір вікових доплат
Розмір доплати залежить від віку пенсіонера:
70 років: 300 гривень
75 років: 456 гривень
80 років: 570 гривень
Особливості нарахування доплат
Дата нарахування: Доплата починає нараховуватись з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсіонером відповідного віку. Наприклад, якщо пенсіонер досяг 70 років у вересні, то доплату у розмірі 300 гривень буде нараховано з жовтня.
Пропорційне нарахування: Якщо день народження пенсіонера припадає на середину місяця, то за перший місяць доплата буде нарахована пропорційно до кількості днів, протягом яких пенсіонер досяг відповідного віку.
Як отримати вікову доплату?
Для отримання вікової доплати жодних додаткових дій з боку пенсіонера робити не потрібно. Доплата нараховується автоматично після досягнення відповідного віку та за дотримання всіх умов.
Вікові доплати – це важлива складова пенсійного забезпечення України. Завдяки їм пенсіонери старшого віку можуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Якщо ви або ваші близькі досягли 70, 75 або 80 років, обов’язково перевірте, чи маєте ви право на таку доплату.
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання, дозволивши бронювати священнослужителів від мобілізації. До 50%…
Наразі немає жодних непорозумінь між представниками військового командування і OSINT-проєктом DeepState, який показує на онлайн-картах…
Скасування довічної групи інвалідності - у Кабміні зробили термінову заяву Скасування довічної групи інвалідності -…
В Україні всі громадяни чоловічої статі мають обов’язково стати на військовий облік у рік досягнення…
Як довго можна не вступати у спадок Як довго можна не вступати у спадок Спадщина…
Оперативні співробітники Чернівецького прикордонного загону здобули випереджувальну інформацію про можливий незаконний перетин державного кордону з…