Епопея з залякуваннями Києва бойкотом конкурсу та санкціями не матиме реальних наслідків. Але іміджеві втрати без відповідної реакції з боку України можуть бути досить відчутними
Схоже, Росія вирішила вичавити із заборони в’їзду в Україну російській учасниці Євробачення Юлії Самойловій максимум. Тема, яка мала б затухнути ще тиждень тому, штучно роздмухується. Зараз усі українські ЗМІ масово тиражують заяви голови Європейської мовної спілки Інгрід Дельтенре, у яких вона погрожує санкціями Україні та відмовою низки країн від участі в Євробаченні, якщо наша влада не дозволить в’їхати в країну російській учасниці конкурсу. Дехто у соцмережах вже почав натякати, що, мовляв, може краще справді пустити Самойлову в Україну, щоб не було скандалу. Наскільки серйозними можуть бути наслідки заяв пані Дельтенре?
Реальність полягає в тому, що відмов європейських країн від участі в Євробаченні очікувати не варто. Хіба що Вірменія з Білоруссю можуть підіграти Москві. Зрозуміло, що Дельтентре свідомо накручує інтерес до історії з Самойловою. Не виключено також, що все це награне обурення фінансується Росією.
Поведінка європейських мовників викликає серйозні питання. На сайті ЄМС (до речі, англійською абревіатура звучить менш милозвучно для нас – ЕБУ) погроз керівництва знайти не вдалося. Також звертає на себе увагу розбіжність між першою заявою організаторів, де вони сказали, що розчаровані рішенням України, але поважають наші закони, і другою – від пані Дельтенре. Від неї звучать відверті погрози.
Що має зробити Україна, щоб закрити тему Самойлової? По-перше, ще раз публічно і з аргументами підтвердити, чому в’їзд росіянці заборонено. І що це рішення остаточне і оскарженню не підлягає. По-друге, українські організатори Євробачення цілком могли б закликати до встановлення можливих фактів втручання Росії з метою дискредитації України, наших учасників з гурту Otorvald, а також самої ЄМС. Тому що від заяв і листів пані Дельтенре негарно пахне. І тут питання: що страшніше для європейських мовників – скандал з недопуском Самойлової, чи антикорупційне розслідування. У Швейцарії, де розміщена штаб-квартира ЄМС, полюбляють такі речі. Доведено колишніми очільниками ФІФА й УЄФА Йозефом Блаттером і Мішелем Платіні.
Позиція України щодо бойкоту теж має бути простою: не хочуть, хай не співають. Для того, щоб продемонструвати свою послідовність, українські організатори мають розіслати в оргкомітети країн-учасниць чітке роз’яснення: що може очікувати на їх делегації у випадку публічної демонстрації російських символів або якоїсь іншої форми підтримки “забаненої” Росії.
Зараз ми маємо оперативно перехопити ініціативу в інформаційному плані. Бо поки що виглядаємо так собі: нас лякають, а ми – мовчимо…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…