На Івано-Франківщині стався інцидент, що викликав хвилю обговорень та подиву серед туристів та місцевих жителів. У місті Яремче вранці 30 серпня правоохоронці спільно з представниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) затримали водія туристичного автобуса, який прибув із Полтавської області. В автобусі перебувало 50 осіб, у тому числі вісім дітей.
Докладніше про те, в Івано-Франківську стався гучний скандал із ТЦК та водієм автобуса, інформує Суспільне.
Повідомляється, що свідком події стала Юлія, одна з туристок із Полтави, яка перебувала у цьому автобусі. За її словами, затримання відбулося близько 8:20 ранку біля однієї із заправок. У цей момент автобус зупинився, щоб пасажири могли відпочити, поїсти та сходити до туалету. Поки люди перебували поза транспортним засобом, до місця під’їхали представники поліції разом із співробітниками Надвірнянського районного ТЦК. Водія автобуса, який мав при собі документи, ключі від транспортного засобу та гроші на пальне, посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Усі пасажири, включно з дітьми, залишилися на вулиці без можливості продовжити поїздку.
Ситуація стала ще тривожнішою, коли з’ясувалося, що із затриманим водієм був його 14-річний син. Хлопчик залишився один, тоді як його батько намагався зв’язатися з ним телефоном. Батько лише встиг повідомити, що перебуває в Івано-Франківську, де проходить військово-лікарську комісію (ВЛК). Цей факт викликав серйозне занепокоєння серед пасажирів, які не знали, що їм робити далі і як буде організовано їхній виїзд назад до Полтави, запланованого наступного ранку.
Представник Івано-Франківського ТЦК та СП Дмитро Бойканюк відмовився коментувати деталі події, запропонувавши направити інформаційний запит до Сухопутних військ ЗСУ. Така реакція лише посилила стурбованість пасажирів та додала більше запитань до законності дій співробітників поліції та ТЦК.
Юрист Дмитро Моргун, коментуючи ситуацію для видання “Громадське”, зазначив, що дії правоохоронців та співробітників ТЦК не мали правових підстав. Затримання водія на його робочому місці є порушенням його конституційного права на виконання трудових обов’язків та може бути розцінено як перевищення посадових повноважень. Моргун наголосив, що такі дії можуть бути кваліфіковані за статтями 146 та 365 Кримінального кодексу України, які стосуються незаконного позбавлення волі та перевищення влади чи службових повноважень.
Пасажири автобуса, які залишилися без водія, змушені були чекати на вулиці кілька годин. Після обіду їх пересадили на місцевий транспортний засіб, проте невизначеність щодо подальшої поїздки залишалася. Другий водій автобуса Олександр повідомив, що після затримання його колеги він буде змушений везти пасажирів назад до Полтави самостійно 31 серпня. При цьому він зазначив, що на таку відстань обов’язково має супроводжувати ще один водій, що створює додаткові складнощі.
Цей інцидент порушує безліч питань щодо законності дій представників влади та викликає занепокоєння серед громадян.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…