Військовозобов’язані, які не оновили військово-облікові дані або не мають військово-облікових документів, є порушниками військового обліку. Такі люди перебувають у розшуку поліції.
Як співробітники ТЦК виявляють людей, які не оновили військово-облікові дані, “РБК-Україна” розповідає з посиланням на тимчасового виконувача обов’язків заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК і СП Андрія Мороза.
Як виявляють порушників військового обліку
Значна частина військовозобов’язаних оновили свої військово-облікові дані. Але залишаються й ті, хто цього не зробив. Вони автоматично стали порушниками військового обліку і їм загрожує адміністративна відповідальність, пояснили в Івано-Франківському ТЦК.
“Ці громадяни перебувають у розшуку поліції. Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають поліції”, – зазначив Андрій Мороз.
За його словами, порушниками військового обліку є також ті військовозобов’язані, хто немає військово-облікових документів. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані.
“Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка – також порушники. Таких людей багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності”, – розповів тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК.
Потім у ТЦК актуалізують всі дані людини, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.
“Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу і вона не має права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона буде нести службу”, – додав Андрій Мороз.
Оновлення військово-облікових даних
Закон №10449 про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, і постанова Кабінету міністрів №560 від 16 травня дещо спростили роботу ТЦК, зазначив Андрій Мороз.
“Найкорисніша новація – це, звичайно, оновлення військово-облікових даних. Тепер ми маємо актуальні дані про військовозобов’язаних, їх місце реєстрації, номер телефону. Адже багато осіб зареєстровані були за однією адресою, а проживали за іншою. Таким чином ми не могли вручити цим військовозобов’язаним повістки, бо не знали їхнього місця перебування”, – пояснив він.
Зміни у законодавстві дають можливість ТЦК і СП зібрати актуальні дані про військовозобов’язаних і внести їх в систему “Оберіг”.
“Тепер ми розуміємо, де людина живе, як з нею можна зв’язатися, де вона працює”, – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК.
З 18 травня 2024 року, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-обліковий документ в паперовій або електронній формі (разом з документом, що посвідчує особу) та пред’являти його на вимогу ТЦК, поліцейського чи прикордонника.
Ті, хто не оновив свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року, все одно повинні це зробити. За ігнорування цієї вимоги передбачений штраф.
Згідно з правилами, керівник ТЦК та СП має право звернутися до поліції для адміністративного затримання і доставлення громадянина до військкомату, якщо людина не виконує свої обов’язки під час мобілізації або вчинила адміністративне правопорушення
Скільки доведеться віддати українцям за виклик швидкою та де Виклик швидкої коштуватиме тисячу гривень, де…
У Раді хочуть посилити відповідальність для порушників правил дорожнього руху Якщо водія втретє зловлять на…
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…