Categories: Освіта

По 15 осіб: дітей у школах поділять на групи – навіщо

Навіщо дітей у школах будуть ділити на групи по 15 осіб

Навіщо дітей у школах будуть ділити на групи по 15 осіб
МОН ухвалило зміни до Порядку поділу класів на групи під час вивчення предмета “Захист України”. Відтепер учнів і учениць старших класів розподілятимуть у групи за кількістю осіб – від 8 до 15 у кожній групі, а не за гендерною ознакою. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Раніше Верховна Рада України ухвалила Закон № 3724-IX який скасував гендерний розподіл під час вивчення предмета «Захист України».

Ці зміни дадуть змогу вчителям більше зосередитися на практичному навчанні в менших групах, а учням — незалежно від статі опанувати базові навички для життя, самозахисту та формування оборонної свідомості.

Нова програма “Захист України” містить 10 практичних модулів й орієнтована на розвиток практичних умінь: домедична допомога, навички управління безпілотниками, тактична медицина, радіозв’язок та інші сучасні технології, що відповідають реаліям воєнного часу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Програма також допоможе учням розвинути емоційну стійкість і вміння діяти в екстремальних ситуаціях.

Оновлена програма

Упродовж 2024–2026 років модельна навчальна програма «Захист України» впроваджується в межах всеукраїнського педагогічного експерименту. Заклади освіти, які поки що викладають за старою програмою, також мають відмовитися від гендерного поділу груп.

Оновлена програма складається з 10 модулів і спрямована на розвиток практичних умінь. До них входять: домедична допомога, навички управління безпілотниками, тактична медицина, радіозв’язок та інші сучасні технології, що відповідають реаліям воєнного часу. Програма також допоможе учням розвинути емоційну стійкість і вміння діяти в екстремальних ситуаціях.

З 2027 року оновлена програма «Захист України» також стане основою для профільного вивчення, де учні зможуть обирати окремі модулі для поглибленого навчання.

Навчання в осередках

Замість звичних 45-хвилинних уроків раз на тиждень, нова програма передбачає, що уроки проводитимуть протягом усього дня один раз на місяць. Для цього в громадах створюються спеціальні навчальні осередки, які об’єднають учнів із кількох шкіл. Це дозволить більш ефективно організувати практичні заняття та надавати учням з усієї громади доступ до сучасного навчального обладнання.

У грудні держава виділила субвенцію у розмірі 1,74 млрд грн. З них — 1,64 млрд грн на забезпечення цих осередків, 100 млн спрямовано на професійний розвиток вчителів. Громади вже закуповують сучасні симулятори для управління дронами, навчальні тири та інші інтерактивні засоби, що дозволять учням опановувати практичні навички.

Саша

Recent Posts

Кожний другий під загрозою: 6 порад для вчителів, як не вигоріти на роботі

Більше половини українських вчителів перебувають у стані професійного вигорання, адже мають надмірне навантаження. Педагоги витрачають…

40 хв. ago

Українців ошелешили зниженням мобілізаційного віку – потрібно готуватися

Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав українців бути готовими. Можливе коригування призовного віку в…

2 години ago

Ухилянти, готуйтеся: ТЦК закручують гайки дедалі сильніше – тепер штрафи виписують по-новому

Військовозобов'язаним тепер ТЦК виписує штрафи за новими правилами, що відомо Ухилянтам тепер виписують штрафи по-новому,…

3 години ago

У школярів з’являться нові обов’язки: тепер мають не лише навчатися

Директорів шкіл змусять організувати волонтерство Український парламент ухвалив законопроєкт, який зобов’язує директорів шкіл сприяти розвитку…

4 години ago

Замість повноцінної пенсії – соціальна: кому зі стареньких доведеться виживати за копійки

В каких случаях ПФУ назначает социальную пенсию Деякі українці замість повноцінної пенсії за віком можуть…

5 години ago

У чоловіків ноги підкосилися: стало відомо, скільки людей ще можуть призвати до ЗСУ – цифра величезна

Попри всі виклики, мобілізаційний потенціал України залишається значним, що забезпечує необхідні ресурси для оборони країни…

7 години ago