Проблеми зі сповіддю? Ось 12 корисних порад

Я не знаю нікого, хто не відчував би дискомфорту перед сповіддю. Проте знаю тих, хто непритомніє від самої думки про сповідь!


Протягом багатьох років практики і журналістської роботи я зібрав кілька порад сповідників про те, як підійти до Таїнства Покаяння та Примирення. Я сам користуюся ними і знаю, що вони допомагають іншим. Рекомендую їх усім, у кого конфесіонал асоціюється скоріше «з катівнею», ніж з «обіймами нескінченого милосердя» (Папа Франциск).
1. Почніть із молитви — найпростіше: знак хреста і короткий заклик до Святого Духа, наприклад «Духу Святий, прийди і допоможи мені підготуватися до сповіді».
2. Насамперед, подякувати — саме лише відстеження своїх гріхів має більше спільного з роботою служби пліток, ніж із християнством. Знайти причини для вдячності зазвичай набагато важче, ніж звинувачувати себе.
3. Захопитися Богом — дуже допомагають фрагменти з Біблії. Це може бути притча про блудного сина або уривок про Ісуса, який миє ноги апостолам (початок 13‑го розділу Євангелія від Йоана.). Чи можна боятися такого Бога?
4. Аркуш паперу і ручка (смартфон) — запис своїх натхнень, добрих справ і гріхів дуже добре впорядковує совість. Тоді все видно, як на долоні.
5. Формули не найважливіші — проблема виникає під час підготовки до Святого Причастя. Ми вчимо формулу сповіді так, ніби це молитва «Отче наш». Багато хто переживає, що переплутає слова перед священиком. Насправді вибір слів має другорядне значення. Важливий сенс.
6. Священик теж сповідається — часто з гірших гріхів, ніж його пенітенти… Один єпископ якось сказав, що він вчиться в конфесіоналі смирення у людей, які мають ближчі стосунки з Богом.
7. Тяжкі гріхи можуть бути благодаттю — це добре розуміють великі грішники після навернення. Що більше відкриваєш перед сповідником свою неміч, то більше можеш пізнати Божу любов.
8. Уявіть собі Ісуса — коли приходить паралізуючий страх перед сповідником, під час визнання гріхів, варто згадати, наприклад, Ісуса зі «Страстей» Мела Ґібсона. Важко сумніватися в милосерді такого Бога.
9. Ви нічим не здивуєте сповідника — всі найбільш шокуючи та ганебні гріхи були описані ще в Старому Завіті. Клірики ще в семінарії мають заняття зі сповідництва, на яких готуються до всіх можливих зізнань.
10. Сповідайтеся поза Святою Месою — мова не тільки про те, щоби плідно пережити Євхаристію. Важливі відповідні умови для Таїнства Зцілення. Зверніть увагу на умови, в яких працюють хороші психологи, психотерапевти: тиша, спокій, зручне крісло, без поспіху, час, щоби поговорити і поставити питання.
11. Знайти постійного сповідника — якщо натрапити на відповідного священика, це може усунути більшу частину клопотів на сповіді. Так було у випадку Ванди Пултавської, яка зустріла Кароля Войтилу, або св. Фаустини і о. Міхала Сопочка. Іноді достатньо відшукати такого священика і регулярно відвідувати його в сповідальні. Для сміливих: можна одного разу представитися — тоді, напевно, запам’ятає.
12. Богу не набридають вибачення — знаменита фраза Папи Франциска не раз рятувала мою віру. Її можна зробити радикальнішою: Всемогутній відпустив би гріхи найбільшим злочинцям світу, коли б вони тільки попросили. Чи можна не довіритися такій любові?
І завжди пам’ятайте: сповідь — це бальзамування милосердям. Сповідник виконує тут тільки роль фантастичного Божого санітара. Не бійтеся показати йому інтимні рани: він намастить їх олією Святого Духа. А Небесний Отець просочить кров’ю Свого Сина!

 

annashchesna

Recent Posts

500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…

9 години ago

“Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов’язково”: літні українці мають проблему, залишилося мало часу

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…

11 години ago

“ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують”: штарфи, повістки

В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…

12 години ago

Від шахтаря до героя-захисника: історія солдата Миколи Савіних

Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…

13 години ago

Просто не міг залишитися осторонь тієї біди — офіцер ТЦК розповів про свою мотивацію

Капітан Юрій Марченко добровільно призвався до ТЦК, потім у складі стрілецького батальйону воював на авдіївському…

13 години ago

“Тотальний снігопад і крижана злива рухаються в області, дощ і лютий холод наближаються”: де буде мороз у -24 градуси?

Погода в Україні завтра, 5 листопада, буде подекуди вітряною та морозною. Опадів через вплив антициклону…

13 години ago