Більше жодних пророцтв: Кабмін просять заборонити екстрасенсів та тарологів

Петиція, спрямована проти участі екстрасенсів в ефірах програм новин, порушує важливі питання про те, як мають будуватися інформаційні програми в умовах війни та соціальної нестабільності

Останнім часом в Україні все більше порушується питання необхідності перегляду змісту телемовлення, особливо в рамках телемарафону «Єдині новини». Не дивно, що на тлі війни та непростих соціальних та політичних умов зростає увага до якості інформації, що надходить з екранів телевізорів.

Однією з таких ініціатив стало звернення громадян з проханням заборонити участь екстрасенсів та інших представників містичних навчань в ефірах програм новин.

Докладніше про те, що Кабмін просять заборонити екстрасенсів та тарологів, інформує Судово-юридична газета.

Відповідна петиція з’явилася на офіційному сайті уряду та вже привернула увагу широкої аудиторії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Петиція, ініційована громадянами України, порушує питання про те, що участь екстрасенсів у програмах новин, особливо в рамках національного телемарафону «Єдині новини», є неприпустимою.

Автор звернення вказує на те, що українські телеканали нерідко запрошують так званих «експертів» зі світу містики та езотерики для того, щоб вони ділилися своїми передбаченнями про майбутні події на фронті, обстріли чи розвиток військових дій.

Ключовий аргумент, викладений у петиції, полягає в тому, що подібні практики, окрім своєї псевдонаукової природи, завдають реальної шкоди сприйняттю реальності серед українських глядачів.

В умовах війни та підвищеної емоційної напруженості люди шукають відповіді на свої питання, підтримку та впевненість у завтрашньому дні. Але замість реальної аналітики та перевіреної інформації їм пропонують містичні ритуали та прогнози, які не лише не допомагають, а й часто дезорієнтують аудиторію.

Особливе занепокоєння викликає той факт, що багато цих екстрасенсів мають, як зазначено в петиції, «російське минуле».

Автор звернення наголошує, що це створює загрозу поширення проросійських наративів через, здавалося б, безневинні передбачення. Деструктивні повідомлення, передані між рядками, можуть вплинути на формування думки глядачів і викликати в них недовіру до дій українського уряду та Збройних сил.

Особлива увага у петиції приділяється питанню фінансування телемарафону «Єдині новини». Автор петиції нагадує, що телемарафон частково фінансується за рахунок державного бюджету, тобто коштів платників податків.

Ця обставина порушує серйозні етичні питання: чи варто державним каналам витрачати гроші громадян на трансляцію псевдонаукового контенту, який не лише не приносить користі, а й завдає шкоди суспільству?

На момент публікації петиції вона зібрала 480 підписів із необхідних 25 тисяч для її офіційного розгляду Кабінетом Міністрів. Цей факт свідчить про те, що проблема привернула увагу громадян, які вважають за важливе обмежити трансляцію псевдонаукового контенту в ефірах новин.

 

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

2 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

3 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

4 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

4 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

5 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

6 години ago