До кінця року курсові показники повільно рухатимуться в бік рівня у 42 грн/дол. Експерт зазначив, Україна має можливості зменшувати розрив між доходами та видатками, що певною мірою стабілізує ситуацію на валютному ринку.
Як інформує “УНІАН”, наприкінці жовтня на валютному ринку збережеться ситуація помірних курсових змін, що відбуватиметься всупереч інфляції, новий етап якої можна пов’язати зі змінами в оподаткуванні. Крім того, згідно із заявами Нацбанку, поки що зарано говорити про повернення плаваючого курсу, а відтак режим “керованої гнучкості” продовжить діяти.
Про це розповів начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий.
“Що це означає надалі? По-перше, щоденні незначні курсові зміни (елементи вільного курсоутворення) відбуватимуть як в бік зростання, так і в бік зменшення, одначе вони залишатимуться незначними. По-друге, регулятор залишає за собою можливість втручання в разі виникнення на ринку дисбалансу між попитом і пропозицією (тобто мова йде про валютні інтервенції, які тамують попит)”, – сказав експерт.
Він зауважив, що з огляду на макропрогнози та отримувану макрофінансову допомогу, Україна має можливості зменшувати розрив між доходами та видатками, що певною мірою стабілізує ситуацію на валютному ринку. До того ж ситуація на валютному ринку наразі віддзеркалює макропрогнози на кінець 2024 року: тобто повільно курсові показники рухатимуться в бік 42 грн/дол., а поточні коливання не перетинатимуть “коридори” допустимих валютних змін.
Характеристики валютного ринку впродовж 21-27 жовтня, за прогнозом банкіра, будуть наступними:
коридори валютних змін: 41,1-41,5 грн/дол.та 45-47 грн/євро (на міжбанку) та 41,2-41,7 грн/дол. і 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку);
щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,1-0,2 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн.;
тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.
“Таким чином, нас очікує ще один відносно “лагідний” тиждень: валютні зміни не здивують, а співвідношення попиту і пропозиції буде досить збалансованим. Водночас день за днем курсові показники млявими кроками рухатимуться до інших, вищих позначок. Однак це лише проєкція, яка займе щонайменше 2 місяці”, – резюмував Лєсовий.
Курс валют в Україні – останні новини
НБУ встановив на 18 жовтня офіційний курс долара до гривні на рівні 41,24 грн/дол., таким чином, гривня незначно послабилася – на 1 копійку, порівняно з попереднім показником.
Щодо євро гривня, в свою чергу, зміцнилася. Так, офіційний курс Нацбанка щодо євро на п’ятницю встановлений на рівні 44,79 грн/євро, тобто гривня зросла на 12 копійок.
Дискусія про зниження мобілізаційного віку в Україні має більше політичного, ніж практичного характеру. Сучасна війна,…
У сусідній з Тернопільщиною області виявили спалах небезпечного захворювання: поширюється страшний вірус. Як інформує "ЛП",…
Українських водіїв попередили, що з першого січня набувають чинності нові правила оформлення "Зеленої карти" З…
В Україні оголосили про нововведення із допомогою. Презентовано єдину картку, на яку нараховуватиметься державна допомога.…
Як було анонсовано, майбутні зміни стосуватимуться Закону про іноземців, Закону про вищу освіту та науку,…
Абсолютно на всіх українських водіїв очікують зміни з 1 січня 2025 року. Через два тижні…