Якщо військовозобов’язаний не забере повістку в термін, йому загрожує штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.
В Україні розпочали відправку повісток військовозобов’язаним поштою. Міністерство оборони формує списки адресатів через систему “Оберіг”.
Про це розповів у етері телемарафону начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування у Києві Олег Коротченко.
Кабінет міністрів України запровадив адміністративну відповідальність для осіб, які не з’являться до територіальних центрів комплектування після отримання повістки поштою. Отримувачі повинні відвідати ТЦК протягом семи днів або у зазначений термін.
“Постановою Кабміну № 560 визначено поважність причин неявки за повісткою і процедура їх підтвердження. Тобто визначений певний перелік, і він має бути документально підтверджений. Якщо цього не буде зроблено, можуть бути наслідки адміністративної відповідальності”,– сказав він.
У разі, якщо військовозобов’язаний не забере повістку в термін, вона буде вважатися не доставленою, і йому загрожуватиме штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. Начальник адміністративного відділу ТЦК у Києві зазначив, що процес оповіщення поштою ще не налагоджений через проблеми, які виникають під час тестового режиму, зокрема, з особами, що мають право на відстрочку.
Анонсовані механізми автоматичного бронювання і відстрочок ще не запрацювали. Це створює складнощі та негативне ставлення до ТЦК. Коротченко підкреслює, що на цей час інструмент повісток поштою не вніс істотних змін у роботу ТЦК та СП.
Нагадаємо, повістки, які надсилаються поштою, можуть бути вручено лише безпосередньо військовозобов’язаним, і не можуть передаватися іншим членам родини. З 18 липня 2024 року територіальні центри комплектування (ТЦК) мають можливість розсилати повістки поштою. Станом на середину жовтня Міністерство оборони підготувало більше 70 тисяч повісток для доставки через Укрпошту, використовуючи Реєстр військовозобов’язаних.
У грудні 2024 року пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову…
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, спрямований на посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил…
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…