У разі отримання повістки військовозобов’язаний зобов’язаний звернутися до найближчого центру комплектації у зазначені терміни, якщо він дійсно підлягає заклику, або надати пояснення про поважні причини затримки
Служба в армії потребує чіткої та скоординованої роботи з усіма громадянами, які підлягають мобілізації, і тепер в Україні змінився процес оповіщення військовозобов’язаних про заклик.
Згідно з оновленим порядком, при відправленні повістки поштою громадянин має 72 години, щоб отримати рекомендований лист з інформацією про заклик до військкомату.
Докладніше про те, що українцям дали 72 години для явки у військкомат, інформує Telegram-канал “Реальна Війна”.
Повідомляється, що якщо протягом трьох днів після прибуття листа військовозобов’язаний не забрав повістку та не надав доказів поважних причин відсутності, закон передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Розмір штрафу за несвоєчасне отримання порядку денного становить від 17 до 25 тисяч гривень. Цей крок спрямований на те, щоб підвищити відповідальність громадян та забезпечити своєчасне виконання процедур щодо обов’язкового оповіщення призовників.
Надсилання повісток не здійснюється безпосередньо територіальними центрами комплектації (ТЦК), як це було раніше, а формується алгоритмом Міністерства оборони України з використанням реєстру “Оберіг”.
Реєстр “Оберіг” – централізована база даних, що дозволяє відстежувати статус кожного військовозобов’язаного. Це автоматизована система, яка об’єднує дані про всіх осіб, які підлягають мобілізації, для більш точного та ефективного управління процесом призову.
Процес доставки повісток за рекомендованими листами націлений на підвищення ефективності роботи ТЦК і спрощення інформування військовозобов’язаних. Введення автоматизованої системи та використання реєстру дозволяє враховувати статус кожної людини та знижує ризик втрати даних, роблячи оповіщення більш точним та своєчасним.
Нові норми передбачають також відповідальність за відмову від отримання рекомендованого листа, оскільки повістка вважається доставленою після закінчення терміну зберігання протягом 72 годин на поштовому відділенні.
При цьому такі зміни не тільки дисциплінують самих військовозобов’язаних, а й розвантажують центри комплектації, які тепер не повинні дублювати повістки чи займатися врученням особисто.
Воєнний стан в Україні триває, як і мобілізація - це означає, що всі військовозобов'язані чоловіки,…
Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку як документ засвідчує виключно питання військового обліку…
Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг.…
У перший день січня в Україні очікується досить-таки спокійна погода. Опадів, ймовірно, не буде. Вдень…
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…