В Україні змінили правила мобілізації для однієї групи чоловіків: що відомо

Працівники ТЦК та СП припинили примусову мобілізацію чоловіків віком 50+ років через внутрішнє розпорядження командування Сухопутних військ.

В навчальних центрах ЗСУ залишилось менше 10-ти мобілізованих віком понад 50 років
ТЦК та СП припинили примусову мобілізацію чоловіків даної вікової категорії
В Україні протягом останнього місяця працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки було припинено примусову мобілізацію чоловіків, старших за 50 років. Про це повідомляє “Главком” з посиланням на джерела в Головному управлінні доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ.

Зазначається, що у навчальних центрах ЗСУ зараз залишаються менше 10-ти мобілізованих віком 50+ років.

Це пов’язано з тим, що після внутрішнього розпорядження командування Сухопутних військ наприкінці вересня, працівники ТЦК припинили обов’язкову мобілізацію чоловіків старше 50 років.

“У силу своїх фізичних особливостей та хронічних хвороб старші люди не можуть повноцінно виконувати бойові завдання на лінії зіткнення, і бойові бригади (а саме для них зараз готують кадри навчальні центри) не хочуть брати таких людей”, – пояснило джерело.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

При цьому, мобілізація громадян віком 50–59 років можлива за умови наявності в них дефіцитних спеціальностей, що є затребуваними в армії. Зокрема, мова йде про зварювальників, ремонтників важкої техніки та зв’язківців.

Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні – комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв’язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов’язані громадяни (переважно – чоловіки) віком від 25 до 60 років.

Мобілізація в Україні – останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, процес мобілізації в Україні сповільнився з серпня, що призвело до невиконання планів Генштабу щодо комплектування армії, зазначила депутатка Соломія Бобровська з партії “Голос”.

Військовозобов’язані зі статусом “обмежено придатний” мають обов’язково пройти повторну військово-лікарську комісію до 5 лютого 2025 року, повідомив керівник відділення військового обліку Рівненського ТЦК та СП Олександр Бодін.

Принцип “воюй або працюй” вже діє, і через систему “Оберіг” повістки насамперед отримують військовозобов’язані, які не сплачують податків, уточнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago