Перед виходом на пенсію: всім українцям висунули жорстку вимогу

Ці зміни націлені на адаптацію пенсійної системи до поточних демографічних та економічних викликів

Питання пенсійного забезпечення в Україні залишається одним із найактуальніших для значної частини населення. Постійні зміни у законодавстві, пов’язані з реформуванням пенсійної системи, викликають безліч питань у майбутніх пенсіонерів, і в цьому необхідно вміти розбиратися кожному.

Докладніше про те, що українцям посилили умови для виходу на пенсію, повідомляє Судово-юридична газета.

Головне управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області нагадує громадянам основні умови виходу на пенсію за віком.

Відповідно до вимог законодавства, право на пенсійне забезпечення залежить від віку та страхового стажу, накопиченого за роки трудової діяльності. Ці умови регулюються статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У 2024 році пенсійний вік для отримання пенсії встановлено на рівні 60 років за наявності у людини щонайменше 31 року страхового стажу.

Для тих, у кого стаж роботи становить від 21 до 31 року, право на пенсію настає після досягнення 63 років. Якщо у громадянина недостатньо стажу для виходу на пенсію у 60 років, йому необхідно буде доопрацювати до потрібного стажу або чекати на досягнення віку 63 роки при менших трудових періодах.

З кожним роком вимоги до мінімального страхового стажу збільшуються на один рік. Це пов’язано із запланованими змінами пенсійної системи, націленими на поступове підвищення страхового стажу.

За розрахунками, до 2028 року пенсійний вік 60 років зможуть досягти лише ті громадяни, які накопичили щонайменше 35 років стажу. Для виходу на пенсію у віці 63 років знадобиться стаж від 25 до 35 років.

Особливі умови передбачені для тих, чий страховий стаж становить від 15 до 25 років: вони зможуть претендувати на пенсію лише після досягнення віку 65 років.

Тим самим громадянам, які мають 40 і більше років стажу, пенсію буде призначено незалежно від віку — це дозволяє отримати право на пенсійне забезпечення достроково за рахунок значного трудового внеску.

Реформування пенсійної системи в Україні спрямоване на підвищення її стійкості та забезпечення справедливого розподілу пенсійних виплат.

Розуміння основних умов виходу на пенсію дозволить громадянам планувати своє фінансове життя та своєчасно вживати необхідних заходів для забезпечення своєї старості.

Саша

Recent Posts

“Штрафи підготували новій категорії на тлі мобілізації, ніхто в Україні не чекав таких радикальних дій”: ТЦК, повістки, ЗСУ

Стати захищати Україну жінки можуть лише за власним бажанням. Жінки віком від 18 до 60…

57 хв. ago

Спадщина по-новому: кому тепер дістанеться майно українців

У нюансах наслідування українцям слід бути обізнаними, адже це - необхідність кожного, у кого сім'я…

3 години ago

“Це не функція ТЦК”: нардеп заявила, що мобілізацію в Україні провалили, і назвала причину

За словами Юлії Яцик, справедливу мобілізацію зможуть забезпечити рекрутингові центри. Мобілізація в Україні провалена, а…

4 години ago

ТЦК вже знайшли заміну: нардеп проговорилася, хто мобілізуватиме українців

Народний депутат зробила важливу заяву про мобілізацію Не лише ТЦК має право вручати повістки. За…

7 години ago

Тепер черга підлітків: у ТЦК дали команду зібрати пакет документів та з’явитися хлопцям

Такі заходи спрямовані на підтримку систематизованого обліку потенційного мобілізаційного резерву, необхідного для забезпечення обороноздатності країни…

8 години ago

“Долар підійшов до межі, такого від курсу валют не чекав ніхто”: чого чекати простим українцям в обмінниках?

Найближчими днями в обмінниках України можуть відбутися зміни курсу долара. Як інформує "Голос Карпат", за…

9 години ago